Savireklama

Ministerijos dosnumas valdžiai tapo rūpesčiu Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %732 %2017 %16:%Lap

Aistas MENDEIKA

Kretingos rajono savivaldybės taryba nusprendė prisidėti prie projekto „Kretingos miesto privačių namų prijungimas prie nuotekų surinkimo infrastruktūros“ ir iš rajono biudžeto skirti ne mažiau kaip 30 proc. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.
Neseniai Aplinkos ministerija pademonstravo savo geraširdiškumą ir nusprendė Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšomis pamaloninti miestų gyventojus, norinčius prisijungti prie nuotekų surinkimo infrastruktūros, bet neturinčius tam reikalui pinigų. Kaip ir visada, dalį projektams įgyvendinti reikalingų lėšų turės skirti ir savivaldybės.
Iš esmės toks Aplinkos ministerijos geranoriškumas pamalonina, tačiau kai kurių rajono politikų nuomone, savivaldybes pastato į keblią padėtį. Mat 60 savivaldybių turės pasidalinti tik 1 mln. eurų. Vadinasi, jei paraiškas pinigams gauti pateiks visos savivaldybės, kiekvienai atiteks tik šiek tiek daugiau nei po 16 tūkst. eurų.
Vis dėlto tikimasi, kad kretingiškiai gaus kokį 100 tūkst. eurų. Dar 42,85 tūkst. eurų prisidėtų savivaldybė. Vienam namui prijungti prie nuotekų surinkimo infrastruktūros reikėtų apie 1 tūkst. 428 eurų. Tačiau jau dabar numatoma, jog tiek pinigų neužteks, todėl bus siūloma gyventojams patiems pagal galimybes prisidėti.
Kretingiškiai Tarybos nariai ilgai svarstė, ar verta iš biudžeto skirti lėšas ir prisidėti prie projekto įgyvendinimo. Akivaizdu, jog patenkinti visų privačių namų poreikius bus neįmanoma dėl per menko finansavimo, o vienų gyventojų išskyrimas iš kitų gali juos smarkiai supriešinti. Aišku, ir politikams visiškai nenaudinga kritika bei priekaištai, kodėl vieniems padedama, o kitiems ne.
Kita vertus, atsisakyti valdiškų pinigų irgi nesinori, todėl buvo priimtas beveik „saliamoniškas“ sprendimas. Tarybos narys Dangiras Samalius pasiūlė, kad už projektui įgyvendinti gautas lėšas prie nuotekų surinkimo infrastruktūros būtų prijungti tik tie namai, kuriuose yra savivaldybei priklausantys socialiniai būstai. Tokiam pasiūlymui Tarybos nariai pritarė ir sprendimo projektas buvo pakoreguotas.
Atsižvelgiant į tai, kiek bus gauta lėšų, kiek namų reikės prijungti prie bendros infrastruktūros, koks bus vamzdynų ilgis bei pačių gyventojų galimybės prisidėti prie projekto įgyvendinimo, planuojama pakoreguoti ir savivaldybės biudžetą, numatant jame trūkstamas lėšas.
Privačių namų prijungimo prie nuotekų šalinimo infrastruktūros projektas realybe tapti turėtų kitais metais.

Skaityti 602 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke