Savireklama

Interesų konfliktas – itin sudėtinga problema Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %735 %2017 %16:%Lap

Aistas MENDEIKA

Savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ teikiamų atlygintinų paslaugų kainų svarstymas Savivaldybės taryboje sukėlė nemažą šurmulį – kai kurie Tarybos nariai prakalbo ir apie poreikį nusišalinti svarstant sprendimo projektą. Mat kilo įtarimų, jog gali būti pažeistas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas.
Dėl naujų SĮ „Kretingos komunalininkas“ teikiamų atlygintinų paslaugų kainų ginčytasi jau ne kartą. Aistros virė ir Tarybos komitetuose, ir net Kontrolės komitete. Atsakinėti į politikų klausimus ir aiškinti, kodėl vieni darbai kainuoja daugiau, kiti mažiau, kodėl vieniems darbo užmokestis apskaičiuojamas vienaip, o kitiems kitaip, ilgai teko įmonės direktorei Renatai Surblytei.
Savivaldybės taryboje pradėjus svarstyti sprendimo projektą atsirado dar viena problema, kurią išspręsti politikams irgi buvo nelengva. Tarybos narys Alvydas Jonaitis, labiausiai pageidavęs išsiaiškinti ir, atrodo, labiausiai įtarinėjęs „Kretingos komunalininko“ bei Savivaldybės administracijos specialistus nesąžiningumu ar nesugebėjimu tinkamai padaryti savo darbą, informavo, jog vienas iš jo kolegų Taryboje įžvelgia viešųjų ir privačių interesų galimą nesuderinamumą. Todėl kyla klausimas, ar bent du Tarybos nariai – A. Jonaitis ir Almantas Skruibys – neturėtų nusišalinti svarstant minėtą sprendimo projektą?
Toks klausimas pasidarė kebloku ir merui Juozui Mažeikai. Pasak jo, viešųjų ir privačių interesų derinimo konfliktą galima įžvelgti daug kur, reikia tik noro.
„Svarstant kai kuriuos klausimus sąsajų su interesų konfliktu galima surasti daug kur. Taip mąstant gali tekti nusišalinti ir daugumai Tarybos narių, kurie vienaip ar kitaip gali būti susiję su svarstomu sprendimo projektu“, – kalbėjo J. Mažeika, Tarybos nariui A. Jonaičiui pataręs nuspręsti pačiam – reikia jam nusišalinti ar ne.
Pastarojo kolega Taryboje A. Skruibys be reikalo laiko negaišino ir iškart nusprendė iš posėdžių salės išeiti. Jo pavyzdžiu pasekė ir vicemerė Danutė Skruibienė, savo nusišalinimą argumentavusi tuo, kad jos vyras susijęs su svarstomu klausimu, todėl ji norinti išvengti net ir mažiausių įtarimų dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto.
Tarybos narys A. Jonaitis savo kolegų pavyzdžiu nepasekė ir toliau dalyvavo posėdyje.
„Drįsiu nenusišalinti. Jei dalyvausiu viešųjų pirkimų konkursuose, mano kainos bus daug mažesnės“, – patikino A. Jonaitis.
Abu Tarybos nariai yra verslininkai, kurių vadovaujamos bendrovės daugiau ar mažiau atlieka kai kuriuos darbus, kaip ir „Kretingos komunalininkas“.
Vis dėlto, nors ir nepasiekus vieningo sutarimo, Taryba nutarė pritarti sprendimo projektui ir naujas SĮ „Kretingos komunalininkas“ atlygintinų paslaugų kainas patvirtino. Prieš balsavo tik A. Jonaitis.

Skaityti 341 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke