Savireklama

Komitetas „matavosi“ galias Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %718 %2017 %16:%Lap

Kęstutis GABŠYS

Tarybos nariui Antanui Kalniui tapus Savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininku pasikeitė šio komiteto darbo stilius. Rajono merui Juozui Mažeikai vis dažniau komiteto nariams tenka priminti, kad savo veikloje jie privalo vadovautis ne tik gerais norais – Tarybos nariams derėtų paisyti ir įstatymo reikalavimų.
Trečiadienį posėdžiavęs Tarybos kontrolės komitetas patvirtino Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2018 metų veiklos planą. Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojos Danutės Juškienės teiktame tarnybos veiklos plane numatyta, kad kitais metais Kontrolės ir audito tarnyba be įstatymais numatytų kasmetinių darbų ketina vykdyti SĮ „Kretingos komunalininkas“ veiklos auditą, tikrinti, kaip Kretingos kaimiškosiose seniūnijose surenkamos vietinės rinkliavos, valstybinio žemės mokesčio administravimo teisėtumą, pareikšti nuomonę dėl Savivaldybės administracijos ir jos kontroliuojamų įmonių mažos vertės (iki 5000 eurų) pirkimų organizavimo.
Šis planas greičiausiai būtų praėjęs be didesnių svarstymų, tačiau A. Kalniui parūpo truputį papolitikuoti. Jis akcentavo, kad įtraukti klausimą dėl mažos vertės pirkimų tikrinimo į Kontrolės ir audito tarnybos veiklos planą inicijavo jo atstovaujama frakcija. Reaguodamas į tai, rajono meras J. Mažeika suabejojo dėl komiteto pirmininko veiklos etiškumo. „Komiteto pirmininkas neturėtų naudotis savo galiomis ir savo frakcijos pasiūlymus teikti per audito tarnybos atstovus. Frakcijų pasiūlymai turėtų būti svarstomi čia, Komiteto posėdyje“, – kalbėjo meras.
Reaguodami į mero pastabą, šį A. Kalniaus siūlymą pradėjo pulti valdančiai daugumai priklausantys Tarybos nariai Alvydas Jonaitis ir Almantas Skruibys. Administracijos direktorius Virginijus Domarkas teigė nematąs problemų, jei bus atliktas viešųjų pirkimų tikrinimas, tačiau pasiūlė, kad pirkimų kartelė būtų pakelta iki 10 tūkst. eurų. „Pagal teisės aktų reikalavimus visi pirkimai iki 10 tūkstančių eurų priklauso vienai klasei. Vykdant pavedimą, Savivaldybės administracijos atstovams bus mažiau darbo atrenkant Komitetą dominančius pirkimus“, – pasiūlymą motyvavo Administracijos direktorius.
Tarybos narys Saulius Šopaga taip pat turėjo savo pasiūlymą. Anot jo, Kontrolės ir audito tarnyba galėtų patikrinti šalto vandens abonentinio mokesčio rinkimo teisėtumą ir ekonominį pagrįstumą. Šis pasiūlymas sulaukė savivaldybės vadovų kritikos. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis priminė, kad šalto vandens tiekimo kainos ir jų ekonominis pagrįstumas yra tvirtinamas Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje, todėl toks tyrimas neturės jokios praktinės naudos. Merui teko priminti, kad Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba tikrina savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo teisėtumą. Tikrinti savivaldybės įmonių finansus Taryba gali tik paskirdama nepriklausomą įmonės finansinės veiklos auditą.
Besimezgančias diskusijas dėl Kontrolės tarnybos ir nepriklausomo finansinės veiklos audito subtilybių komiteto pirmininkas nutraukė. Jis pasiūlė S. Šopagos klausimo į veiklos planą netraukti, o tikrinamų viešųjų pirkimų sumą padidinti iki 10 tūkstančių eurų ir šiam planui pritarti. Trys komiteto nariai tokiam siūlymui pritarė, vienas balsavo „prieš“, vienas – susilaikė. Po pusvalandį trukusių santykinai audringų diskusijų Kontrolės ir audito tarnybos veiklos planas 2018 metams buvo patvirtintas.

Skaityti 462 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke