Savireklama

Raportavo apie pasiruošimą šalčiams Pirmo puslapio

  • %PM, %11 %720 %2017 %16:%Lap

Kęstutis GABŠYS

Ketvirtadienį vykusiame Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje atsakingi Savivaldybės administracijos darbuotojai, seniūnai, komunalinio ūkio įmonių ir specialiųjų tarnybų atstovai pasakojo, kaip jie pasirengė artėjantiems žiemos šalčiams. Nors visos atsakingos tarnybos raportavo, jog artėjantiems šalčiams pasiruošta tinkamai, daugelio tarnybų vadovų pranešimuose vyravo viltis, kad šį žiemos sezoną Aukščiausiasis į Kretingą didelių šalčių nepasiųs.
Pasiruošę ir atsinaujinę
Rajono savivaldybės kontroliuojamų įmonių atstovai, referuodami komisijai apie savo pasirengimą artėjančiam žiemos sezonui, kalbėjo ne tik apie rutininius darbus, kuriuos jie kiekvienais metais atlieka rengdamiesi artėjantiems šalčiams, bet ir papasakojo apie įgyvendintus solidžius projektus bei įsigytą naują techniką.
Kretingos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas Aidas Keblys kalbėjo, kad prieš šį šildymo sezoną Kretingoje buvo pakeista 1700 metrų šilumos trasų. „Turint omenyje, kad Kretingoje iš viso yra apie 20 km šilumos trasų, o nauji vamzdžiai be problemų veikia nuo 30 iki 50 metų, tai yra reikšmingas faktorius, padėsiantis išvengti galimų nelaimių“, – sakė direktoriaus pavaduotojas.
Savivaldybės įmonė „Kretingos komunalininkas“ šiuo metu yra parengusi ir darbuotojus supažindinusi su žiemos veiklos planu, kuris bet kurią akimirką gali būti aktyvuotas. Šiais metais bendrovė įsigijo du naujus barstytuvus. Vienas jų bus skirtas barstyti miesto gatvėms, kitas – šaligatviams. Daugiabučius namus administruojančios bendrovės „Kretingos būstas“ atstovė komisijai teigė, kad bendrovė įsigijo specialią įrangą varvekliams daužyti. „Šį žiemos sezoną mes ne tik nudaužysime varveklius nuo mūsų administruojamų namų stogų, tačiau, kilus poreikiui, tokią paslaugą galėsime teikti visiems Kretingos gyventojams ir įmonėms“, – užtikrino bendrovės atstovė.
Pasirūpino druska ir vienišais senoliais
Posėdyje dalyvavę rajono seniūnijų vadovai teigė, kad žiemos sezonui yra visiškai pasirengę. „Esame įvykdę viešuosius pirkimus ir nusipirkome smėlio bei druskos. Turime sudarytas sutartis su ūkininkais ar žemės ūkio bendrovėmis, kad, kilus poreikiui, jie nuo rajoninių kelių nuvalytų sniegą. Kartu su seniūnijos socialiniais darbuotojais aplankėme vienišus, atokesnėse vietose gyvenančius senyvo amžiaus asmenis ir pasirūpinome, kad, orams atšalus, juos pasiimtų vaikai arba jie būtų nukreipti į stacionarines globos įstaigas“ , – teigė seniūnai.
Sutarčių su ūkininkais dėl kelių valymo nėra sudariusios tik Kretingos miesto ir Salantų seniūnijos. Kretingos miesto gatves valys „Kretingos komunalininkas“, o Salantų miesto seniūnija valys savo pajėgomis. Visi seniūnai prasitarė, kad tikisi švelnios žiemos, todėl kol kas yra pasiruošę tik mažus druskos ir smėlio mišinio kiekius.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis priminė, kad seniūnai turėtų atidžiai sekti oro prognozes ir, gavę informaciją apie artėjančius šalčius, skubiai nugreideriuotų žvyrkelius. „Turime pasirūpinti, kad, kol įšalas nepasitrauks, žmonėms netektų važinėti duobėtais keliais“, – akcentavo direktoriaus pavaduotojas.
Posėdyje dalyvavęs VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys teigė, kad pasnigus kelius įmonė valys pagal pernai galiojusį planą. „Pasnigus pirmiausia valomi ir barstomi magistraliniai ir krašto keliai. Tik po to imsimės rajoninių kelių. Jei sniegas bus intensyvus, rajoniniuose keliuose mūsų technika pasirodys tik apie vidurdienį“, – pasakojo A. Meškys. Vis dėlto kelių specialistas išreiškė viltį, kad žiemos sezonas praeis be didesnių gamtos kataklizmų.
Apie žiemos sezono metu galimas kilti problemas su kitais komisijos nariais pasidalino Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Aplinkos apsaugos agentūros, Savivaldybės žemės ūkio skyriaus specialistai.

Skaityti 387 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke