Savireklama

Diskutavo, kaip mažinti narkotikų vartojimą Pirmo puslapio

  • %AM, %17 %417 %2017 %09:%Lap

Kęstutis GABŠYS

Praėjusios savaitės pabaigoje posėdžiavęs Savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas diskutavo, kokių papildomų priemonių turėtų imtis Kretingos rajono savivaldybė, kad rajono švietimo įstaigose sumažėtų narkotikais bandančių piktnaudžiauti moksleivių. Posėdyje dalyvavusių įvairių įstaigų ir organizacijų atstovai tikino visomis išgalėmis kovojantys su šia problema, tačiau proveržį čia turi užtikrinti ne jų atstovaujamos institucijos.
Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė komiteto narius informavo, kad šiais metais Kretingos rajone pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 259 ir 260 straipsnius (narkotinių medžiagų vartojimas, laikymas ir platinimas). Pernai dėl to Kretingoje buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, bet tik vienas iš jų buvo sėkmingai baigtas. „Ikiteisminiai tyrimai, susiję su narkotinių medžiagų platinimu, užtrunka ilgai, kadangi juos dažniausiai atlieka Klaipėdos kriminalinės policijos pareigūnai. Jie, naudodami kriminalinės žvalgybos metodus, stengiasi atsakomybėn patraukti ne narkotines medžiagas pardavinėjančius asmenis, o šių veiklų organizatorius“ , – sakė policijos atstovė.
Pareigūnės nuomone, sustabdyti narkotinių medžiagų vartojimą paauglių aplinkoje labiausiai padėtų efektyviai įgyvendinamos įvairios prevencijos programos. Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Tranizienė teigė, kad rajono švietimo įstaigos įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos licencijuotas prevencijos programas, taip pat ir skirtas narkotinių medžiagų vartojimui užkardyti. „Reikia atkreipti dėmesį ir į teisės aktų spragas. Pavyzdžiui, jei vaikas rūko mokyklos teritorijoje, mokyklos vadovai gali taikyti kokias nors priemones, tačiau vos tik jis iškelia koją iš mokyklos teritorijos, gali rūkyti net ir direktoriaus akivaizdoje“, – kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.
Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Inna Viršilienė ragino daugiau dėmesio skirti ne trumpalaikį emocinį poveikį turinčioms prevencijos programoms, o iš pagrindų imtis nepageidaujamo elgesio korekcijos. „Problemas turinčių vaikų nuvežimas į delfinariumą ar panašios prevencijos akcijos yra trumpalaikės ir neskatina jų kardinaliai keisti savo elgesio. Mūsų centras įgyvendina paauglių ir pilnamečių asmenų delinkventinio elgesio korekcijos programas. Savivaldybei reiktų truputį investuoti, kad rajone būtų apmokyta daugiau specialistų, galinčių vykdyti tokias programas, ir sukurta nukreipimo į jas sistema“, – siūlė I. Viršilienė. Direktorės teigimu, programa yra universali ir į ją gali būti nukreipiami paaugliai, turintys problemų dėl rūkymo, alkoholio, bendravimo sutrikimų.
Ši Kretingos psichikos sveikatos centro direktorės iniciatyva vos nebuvo palaidota bevaisėse diskusijose, kaip reikėtų įgyvendinti šią programą bei kokia institucija už ją turėtų būti atsakinga. Diskusijas nutraukęs Komiteto pirmininko pavaduotojas Jonas Drungilas neseniai darbą pradėjusios Vaiko gerovės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Linos Bruzdeilynienės paprašė įvertinti posėdyje išsakytas mintis ir artimiausiame Komiteto posėdyje pasiūlyti, kuri institucija galėtų būti atsakinga už minėtos programos įgyvendinimą bei kiek savivaldybės biudžeto lėšų reikėtų jai įgyvendinti.

Skaityti 384 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje