Savireklama

Sudėliojo prioritetus Pirmo puslapio

  • %PM, %23 %755 %2017 %17:%Lap

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija sudėliojo prioritetinį sąrašą, kuriame numatė pageidaujamas saugumo priemones valstybinės reikšmės keliuose. To paprašė Lietuvos automobilių kelių direkcija, rengianti valstybinės reikšmės kelių ruožų rekonstravimo ir plėtros atrankos metodiką, kuria vadovaujantis bus sudaryti ilgalaikiai ir trumpalaikiai valstybinės reikšmės kelių rekonstrukcijos ir plėtros planai.
Savivaldybė Kelių direkciją turi informuoti apie pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtos infrastruktūros poreikį savivaldybės teritorijoje; saugaus eismo poreikį ant valstybinės reikšmės kelių; sankryžų, esančių valstybinės reikšmės keliuose, rekonstravimo poreikį bei kitų eismo organizavimo priemonių poreikį. Apsvarstytų ir pagal prioritetus sudėliotų objektų sąrašą turės patvirtinti kitą savaitę posėdžiausianti Savivaldybės taryba.
Sąrašą pateikusi Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė akcentavo, kad eismo saugumą padidinančių priemonių sąrašas parengtas pagal seniūnų pateiktą informaciją.
50 pozicijų sąraše pirmuoju prioritetu įrašytas žiedinės sankryžos įrengimas Kretingos mieste, Melioratorių ir Vytauto gatvių susikirtime, toliau – Žemaitės alėjos ir Pasieniečių g. bei Žemaitės alėjos ir Šventosios g. sankryžų rekonstrukcijos. Prioritetų sąraše taip pat yra gatvės apšvietimo įrengimas Vydmantų gyvenvietėje, ruože nuo Žibalės iki Liepų g.; kelio apšvietimas Kretingos mieste nuo Tiekėjų g. iki Pasieniečių g. bei nuo degalinės Vytauto g. iki Rožyno g.; Kartenoje – nuo kelio Šiauliai-Palanga sankryžos su Žvyro g. iki sankryžos su Naujųjų Gintarų g.
Į sąrašo dešimtuką taip pat patenka krašto kelio Nr. 226 Kartena–Kūlupėnai–Salantai sankryžos su rajoniniu keliu Kretinga–Kūlupėnai rekonstravimas, tam jau yra parengtas projektas; žiedinė sankryža kelių Skuodas–Plungė ir Salantai–Plateliai susikirtime – tam jau irgi yra parengtas projektas; saugios (žiedinės) sankryžos Darbėnuose – Palangos, Kretingos gatvių ir Turgaus a. susikirtime bei Skuodo ir Salantų g. sankryžoje.
Sąraše numatyti dviračių takai prie kelių Kartena–Rubuliai, Kartena–Dauginčiai, kelyje Kretinga–Kūlupėnai Salantų g., kelyje Kretinga–Gargždai iki Jokūbavo k. bei Kretingos g. iki Klaipėdos g., kelyje Kūlupėnai–Darbėnai Kašučių g., kelyje Darbėnai–Žibininkai, kelyje Kartena– Kūlupėnai– Salantai, ties Kūlupėnų, Nasrėnų, Kalnalio gyvenvietėmis, kelyje Salantai–Plateliai – ties Laivių ir Tuzų gyvenvietėmis, kelyje Kartena–Kūlupėnai–Salantai – ties Pesčiais, Klecininkais, Barzdžiais, Kalnaliu, Klausgalvais, kelyje Skuodas–Plungė – ties Erlėnais, Kadagynu, Davaraliu, Gargždele, Laiviais.
Sąraše išvardintos gatvės, kuriose reikėtų įrengti šaligatvius, pėsčiųjų takus ir kitas saugumo priemones: Salantuose Laivių g.; Kūlupėnuose Stoties g., Kretingsodžio k. Sodžiaus g.; Darbėnuose Kretingos, Salantų, Laukžemės, Kašučių, Palangos g.; Pryšmančiuose Kretingos g.; Raguviškiuose Žalgirio g.; Dupulčiuose Kretingos g. ir kt.
Eismo saugumo komisija posėdyje svarstė garažų statybos eksploatacijos bendrijos „Sparnas“, „Vingis“ ir kt. prašymą pastatyti ženklą „Stovėti draudžiama“. 40-ties žmonių pasirašytame rašte teigiama, kad įvažiuojant iš Vytauto g. į bendrijos teritoriją nuolat stovi svetimi automobiliai, iš kurių bėga tepalai, be to, jie sudaro avarines situacijas, kadangi automobilių srautas toje vietoje nemažas, nes yra daug garažų kooperatyvų. Komisija nutarė sprendimą priimti nuvykus į vietą ir ją apžiūrėjus.
Eismo saugumo komisija gavo ir Kretingos Geštautų seniūnaitijos seniūnaičio prašymą tris pėsčiųjų perėjas įrengti ties Palangos ir Pasieniečių gatvių sankryža. Motyvas – jų reikia dėl žmonių saugumo.
Kartą šį klausimą komisija jau svarstė ir prašymui nepritarė, nes pagal taisykles pėsčiųjų perėją galima įrengti gatvėje su šaligatviu, o to Palangos gatvėje nėra. Šįkart Komisija klausimą dėl pėsčiųjų perėjų įrengimo prašomose vietose ir vėl nutarė atidėti: kitais metais prasidės Palangos gatvės rekonstrukcijos darbai, nuo sankryžos su A. Jucio g. iki sankryžos su Tiekėjų g. bus nutiestas šaligatvis. Projekte viena pėsčiųjų perėja Palangos g. yra numatyta.
UAB „Transkona“ prašymas patenkintas – komisija leido prie įmonės pastatyti informacinį kelio ženklą „Techninė apžiūra“.

Skaityti 537 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje