Savireklama

Kelionė prie jūros kainuos brangiau Pirmo puslapio

  • %PM, %23 %759 %2017 %17:%Lap

Aistas MENDEIKA

Strateginio planavimo tarybos posėdyje nuspręsta teikti Savivaldybės tarybai sprendimo projektą dėl keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio susisiekimo maršrutais tarifų dydžių nustatymo.
Savivaldybės Tarybai sprendimo projektui pritarus, vienas įmonės „Kretingos autobusų parkas“ autobusu nuvažiuotas kilometras pabrangtų 1 eurocentu. Tačiau tai būtų ne visuose reguliaraus susisiekimo maršrutuose, o tik važiuojant į Klaipėdą bei Palangą.
Pasak UAB „Kretingos autobusų parkas“ direktoriaus Arvydo Dyburio, bilietų kainos buvo peržiūrėtos jau seniai, o maršrutų savikaina kasmet didėja. Nuvažiuoto kilometro kainą padidinus vienu centu atsirastų galimybių atnaujinti paslaugų teikimą, būtų galima įsigyti naujų autobusų.
A. Dyburys tikino, jog naujų autobusų ketinama įsigyti lizingu. Tai leistų įmonei racionaliau panaudoti turimas lėšas, mat nereikėtų nuolat autobusų remontuoti, kas brangiai kainuoja. Taip pat labai sumažėtų ir kuro sąnaudos.
„Nors turime ir nemažą būrį autošaltkalvių, jie paprasčiausiai nespėja remontuoti senų ir nuolat gendančių autobusų“, – sakė A. Dyburys.
Strateginio planavimo tarybos posėdyje nemažai diskusijų sukėlė siūlymas nustatyti fiksuotas vienkartinių bilietų kainas maršrutiniuose taksi, taip pat važiuojančiuose į Klaipėdą ir į Palangą. Kelionė tokiu mikroautobusu į uostamiestį, Savivaldybės tarybai pritarus sprendimo projektui, kainuotų 1,50 euro, o į Palangą – 1,10 euro.
Strateginio planavimo tarybos nariai atkreipė dėmesį į tai, jog gaunama nemažai nusiskundimų dėl apmokėjimo tvarkos už kelionę mikroautobusais, važiuojančiais į Klaipėdą. Mat keleiviai nesupranta, kodėl kelionė iš Kretingos centro į Bajorus kainuoja tiek pat, kiek ir į uostamiestį. Tarybos nariai nuogąstavo, jog tokių priekaištų gali sulaukti ir Kretingos autobusų parkas.
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus specialistas Antanas Viskontas, pristatęs sprendimo projektą, paaiškino, kuo skiriasi paprastas maršrutinis autobusas nuo maršrutinio taksi. Pirmajam yra nustatytos tarpinės stotelės, bilieto kaina irgi nustatoma atsižvelgiant į nuvažiuojamus kilometrus. Maršrutiniai taksi tarpinių stotelių neturi, todėl jie važiuoja nuo taško A iki taško B. Ir tik keleiviui pageidaujant maršrutinis taksi gali sustoti bet kurioje maršruto vietoje.
„Jei keleiviai nori iš Kretingos į Bajorus nuvažiuoti pigiau nei už 1,50 euro, jie gali palaukti paprasto autobuso, kuriame bilietas kainuoja pagal nuvažiuotus kilometrus, t. y. iki Bajorų būtų pigiau“, – sakė A. Viskontas.
Šiems pasiūlymams padidinti dviejų maršrutų bilietų kainas dar turės pritarti rajono savivaldybės Taryba.

Skaityti 622 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje