Spausdinti šį puslapį

Taisyklės sukėlė daug abejonių Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %893 %2017 %20:%Lap

Aistas MENDEIKA

Ketvirtadienį Savivaldybės taryba tvirtins Kretingos rajono savivaldybės sanitarijos ir higienos taisykles, kurias turėti reikalauja pasikeitę kai kurie teisės aktai. Sprendimo projektą svarstant Ekonominės plėtros ir ūkio komitete Tarybos nariams kilo klausimų, kodėl kai kurie taisyklėse įrašyti reikalavimai prasilenkia su logika ir yra gana absurdiški.
Naująsias Sanitarijos ir higienos taisykles sugalvojo ne Savivaldybės administracijos specialistai. Jos parengtos pagal nurodymus „iš viršaus“. Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto nario Konstantino Skieraus nuomone, tai irgi dar ne viskas.
„Taisykles tikriausiai sugalvojo Europos Sąjunga, po to jos buvo išverstos į lietuvių kalbą ir numestos mums“, – svarstė K. Skierus.
Kad taisyklės parengtos griežtai laikantis nustatytų reikalavimų, patvirtino ir sprendimo projektą komitetui pristačiusi Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Zita Abelkienė.
Komiteto nariai stebėjosi, kad naujosiose taisyklėse nustatyti gana absurdiški reikalavimai. Pavyzdžiui, „organizuojant gatvių, aikščių ir (ar) šaligatvių valymo darbus, nekelti dulkių“. Griežtai laikantis taisyklių reikalavimų reikėtų uždaryti visas rajone esančias vaikų žaidimų aikšteles, jei jos neatitinka kitų higienos normų reikalavimų.
Keistokas komiteto nariams pasirodė ir draudimas „skystąjį mėšlą ir srutas skleisti šeštadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis arčiau kaip per 100 m nuo gyvenamojo namo be gyventojo sutikimo ir 300 m nuo gyvenvietės be seniūnijos seniūno sutikimo“. Vadinasi, ūkininkas savaitgaliais neturės teisės dirbti kai kurių reikalingų darbų, jei neras seniūno ir su juo nesusitars. Beje, taisyklėse nerašoma, ar susitarimas su seniūnu ar namo gyventoju gali būti žodinis ar reikalingas raštiškas.
Pakraipę galvas ir padiskutavę Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto nariai vis dėlto nusprendė pritarti tokioms naujosioms taisyklėms. Atrodo, jog kitos išeities ir nėra, nes tokie „europiniai reikalavimai“. Akivaizdu tai, kad Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai, patvirtinus šias taisykles, turės kur kas daugiau darbo. Skyriaus vyr. specialistė Z. Abelkienė pasidžiaugė, kad viešaja tvarka rajone dabar rūpinasi jau du darbuotojai, savo reikmėms turintys ir automobilį.

Skaityti 532 kartai