Savireklama

Biudžetas – ne labdaros fondas Pirmo puslapio

  • %PM, %14 %878 %2017 %20:%Gruo

AistasMENDEIKA

Baigiantis metams Savivaldybės tarybos nariams tenka aiškintis, ar pagrįstai gyventojai prašo atleisti juos nuo žemės, žemės nuomos mokesčių ar už sklypų nepriežiūrą padidintų mokesčių. Tokių prašymų motyvų būna įvairių, bet dažniausiai argumentuojama tuo, jog gaunamos mažos pajamos. Padėti žmonėms reikia, tačiau kartais politikų geranoriškumas tampa nerūpestingumu ir dėl to nukenčia rajono biudžetas.
Lapkritį įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje taip pat buvo svarstomos galimybės kai kuriuos rajono gyventojus atleisti nuo minėtų mokesčių arba juo sumažinti perpus. Jau nagrinėjant klausimus komitetų posėdžiuose išsakyta nemažai abejonių dėl pateikiamų argumentų.
Pirmiausia Tarybos narys Vytautas Ročys atkreipė kolegų dėmesį į tai, kad Tarybos nariams pateikiama ne visa reikalinga informacija apie prašančiuosius lengvatų, jų gyvenimo sąlygas.
„Kodėl nėra buities tyrimo aktų? Būtent juose paprastai būna visa reikalinga informacija, pagal kurią galima spręsti, ar tikrai žmogui reikalinga lengvata, ar jis tik nori pasinaudoti galimybe ir išvengti mokesčių“, – tikino V. Ročys.
Kai kurie gyventojai, norintys gauti mokestines lengvatas, į Savivaldybę kreipiasi jau ne pirmą kartą. Kai kurie tai daro kasmet. Suprantama, jei gaunant mažas pajamas sunku išlaikyti sklypą, kuriame gyvenama. Tačiau yra ir tokių, kurie turi ne po vieną sklypą.
Viena moteris dėl atleidimo nuo žemės mokesčio į Savivaldybę kasmet kreipiasi jau nuo 2007-ųjų. Kreipėsi ir šiemet. Paaiškėjo, jog jos materialinė padėtis nėra labai bloga. Gyvena kartu su dukra bei sūnumi, be to, dar turi net 14 gyvenamosios paskirties žemės sklypų. Bėda ta, kad, esą, niekas jų neperka, nors ir norinti parduoti.
Nesunku sugalvoti, kad pardavus vieną sklypą pinigų tikrai užtektų susimokėti mokesčius. Tarybos nario V. Ročio nuomone, tokios situacijos atrodo daugiau nei absurdiškos.
Kai kuriems Tarybos nariams prasilenkiantys su logika atrodė ir prašymai 50 proc. sumažinti padidintą žemės mokestį. Siūlyta tokią lengvatą suteikti šešiems savininkams, kurie nesugebėjo laiku susitvarkyti savo sklypų, juos nušienauti. Žemės nuomos mokestis už tai jiems buvo padidintas iki 3 proc.
Žmonės įvairiai motyvavo savo nesugebėjimą laiku susitvarkyti, tačiau dažniausiai teigta, jog sunki materialinė padėtis arba buvo išvykę.
V. Ročys pasidomėjo šiek tiek daugiau nei buvo surašyta aiškinamuosiuose raštuose. Jis vėl turėjo priekaištų seniūnams, kurie nepateikė buities tyrimo aktų. Tarybos narys teigė kai kuriuos prašytojus puikiai pažįstantis ir žinantis, jog kai kurie iš jų valdo ne po vieną žemės sklypą ir dar miesto teritorijoje. Todėl, V. Ročio nuomone, suteikti 50 proc. lengvatą jiems nėra jokio reikalo.
„Tegu laiku susitvarko. Tai jie tikrai gali padaryti. Ir nereikės mokėti didesnių mokesčių“, – tikino V. Ročys.
Vienas gyventojas prašė suteikti jam lengvatą, nes nušienauti sklypo negalėjęs todėl, kad Savivaldybė neįrengusi įvažiavimo į sklypą. Šiek tiek pasiaiškinę situaciją Tarybos nariai į pagalbą pasikvietė ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Povilą Černeckį. Pasak jo, nėra jokio teisinio pagrindo dėl tokios priežasties suteikti lengvatą.
V. Ročio manymu, ateityje reikėtų atidžiau pažiūrėti ir išanalizuoti lengvatų prašančiųjų buities tyrimo aktus, o seniūnai turėtų labiau pasidomėti ir kitais niuansais.
Kodėl atsitinka taip, kad mokestinių lengvatų prašo ir jas stengiasi gauti tie, kuriems galbūt ne visada jos priklauso? Savivaldybės mero Juozo Mažeikos nuomone, taip atsitinka todėl, kad savivaldybė tapo per daug labdaringa. Taip pat ir todėl, kad seniūnijų specialistai turėtų atsakingiau parengti reikalingus dokumentus, išsiaiškinti, ar tikrai lengvatos yra būtinos, ar tikrai tam yra priežasčių.

Skaityti 405 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje