Savireklama

Į kapines – tik išaušus? Pirmo puslapio

  • %PM, %21 %676 %2017 %15:%Gruo

Aistas MENDEIKA

Paskutiniajame šių metų posėdyje Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariams teks pakalbėti ne tik šventinėmis temomis ar apie metų pabaigos rūpesčius bei džiaugsmus. Planuojama patvirtinti naują Kretingos rajono savivaldybės leidimų laidoti išdavimo, laidojimo, kapinių tvarkymo ir lankymo tvarkos aprašą bei Netvarkomų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis ir kapavietės identifikavimo komisijos nuostatus.
Iki šiol galiojo 2012-ųjų vasarį patvirtintas Leidimų laidoti išdavimo, laidojimo ir viešųjų kapinių lankymo Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašas. Pasikeitus kai kuriems teisės aktams, tenka jį koreguoti. Naujajame apraše atsiranda ir naujų reikalavimų bei nuostatų, kurių teks laikytis.
Užvakar įvykusiame Savivaldybės tarybos Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto posėdyje paaiškėjo, jog siūlomas Tarybai sprendimo projektas vargu ar bus patvirtintas sklandžiai, be jokių diskusijų. Bent jau komiteto nariams kilo įvairių klausimų, kurių priežastis – nelabai logiški kai kurie naujieji reikalavimai.
Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto nariui Vytautui Ročiui keista pasirodė nuostata, jog kapines lankyti nuo šiol bus galima tik nuo 7 iki 23 val., išskyrus Visų Šventųjų ir Vėlinių dienas, kai lankymo laikas neribojamas.
„Grupelė žmonių manęs jau klausė, kaip bus, jei jie vasarą į kapines ateis 6 val. ryto? Ar jų neįleis? Juk vasarą, ypač vyresnio amžiaus žmonės, anksti atsikelia ir eina tvarkyti artimųjų kapų. Ar neiškils jiems keblumų?“ – domėjosi komiteto narys.
Nors tokia nuostata kai kuriems komiteto nariams sukėlė šypseną, ji vis dėlto turi būti, nes taip reikalauja kiti, viršesni teisės aktai. Suprantama, vargu ar per anksti atėję kapinių lankytojai į jas nebus įleidžiami ar, juo labiau, kas nors juos išvys. Taip pat vargu ar kapinės apskritai bus užrakinamos. Tačiau tokia nuostata stengiamasi amžino poilsio vietas apsaugoti nuo vandalų ar triukšmadarių.
Pagal naująjį aprašą nebus leidžiama mirusiojo artimiesiems patiems kasti duobę. Tai galės daryti tik atitinkamus leidimus turintys juridiniai ar fiziniai asmenys. Toks reikalavimas buvo ir anksčiau, tik jis buvo pamirštas. Turėti laidojimo paslaugas leidžiančias teikti licenzijas reikalauja ir kiti teisės aktai. O kasti kapo duobę be leidimo draudžia ir darbų saugos reikalavimai. Vis dėlto tai pavojingas darbas, kurį dirbant reikia žinoti ir kapo duobės kasimo reikalavimus.
Neprižiūrima kapaviete pavadinta kapavietė galės būti tik po dviejų metų ir ne vėliau kaip po trijų metų nuo duomenų apie galbūt neprižiūrimą kapavietę paskelbimo savivaldybės interneto svetainėje. Tai turės padaryti Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kurios nuostatus irgi tvirtins Taryba.
Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto nariai siūlomame Tarybai tvirtinti sprendimo projekte nerado nuostatų, pagal kurias kapavietės galės būti pripažintos neprižiūrimomis. Vien tik konstatavimas, kad kapavietė netvarkoma, nes apžėlusi piktžolėmis, vargu ar yra tinkama priežastis. Nebent tokios išvados bus padaromos stebint kapavietę mažiausiai dvejus metus.
Beje, komisija tokią kapavietę turės apžiūrėti ne rečiau kaip 3 kartus per metus, bet ne dažniau kaip kartą per tris mėnesius.

Skaityti 496 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje