Spausdinti šį puslapį

Paskutinis posėdis – su dovanomis ir linkėjimais Pirmo puslapio

  • %PM, %24 %839 %2017 %19:%Gruo

Aistas MENDEIKA

Paskutinis šių metų Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo ir baigėsi šventinėmis nuotaikomis. Tarybos nariai pasveikino respublikinio konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojus rajono ūkininkus Joną Drungilą iš Gintarų, Antaną Duoblį iš Kūlupėnų ir Vincą Pudžmį iš Grūšlaukės. Be dovanų neliko ir patys Tarybos nariai, kuriuos švenčių proga pasveikino meras Juozas Mažeika, o Savivaldybės administracijos vardu už sėkmingą bendradarbiavimą padėkojo direktorius Virginijus Domarkas.
Pasitikdami šv. Kalėdas bei Naujuosius Metus Tarybos nariai svarstė 29 sprendimų projektus, iš kurių 28 pritarta, o vieną nutarta atidėti kitam, jau kitų metų posėdžiui.
Taryba nepritarė siūlomiems Kretingos rajono savivaldybės leidimų laidoti išdavimo, laidojimo, kapinių tvarkymo ir lankymo tvarkos aprašui bei Netvarkomų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis ir kapavietės identifikavimo komisijos nuostatams. Politikams kilo daug įvairių klausimų, į kuriuos atsakymų nebuvo. Jau vien tai, kad atsirado daug neaiškumų ir posėdžiaujant komitetuose, ir, juo labiau, Tarybos posėdyje, naujasis aprašas bei nuostatai sukėlė daug abejonių. Pasak Tarybos nario Jono Drungilo, reikia daugiau atsižvelgti į „motininius“ teisės aktus, su kuriais naujieji dokumentai kai kur nesutampa.
„Reikia daug ką taisyti“, – patikino J. Drungilas, ir jo kolegos nusprendė sprendimo projekto svarstymą atidėti kitam posėdžiui.
Savivaldybės taryba pasiruošusi laikytis nuostatos ir naujosios bibliotekos statybą užbaigti kitąmet. Papildomai gauta 250 tūkst. eurų. Pasak mero J. Mažeikos, dar laukiama 468 tūkst. eurų iš Valstybės investicijų programos. Šie pinigai numatyti 2019 metams, tačiau tikimasi, jog pavyks juos gauti jau kitais metais.
Iš viso prie bibliotekos statybos bei įrengimo kartu su baldais bei kita įranga Savivaldybės biudžetas prisidės apie 30 proc. lėšų.
Svarstant sprendimų projektus dėl mokestinių lengvatų suteikimo gyventojams, Tarybos narys Vytautas Ročys dar kartą priminė, jog dokumentus Tarybai teikiantys seniūnai privalo laikytis nustatytų reikalavimų ir pateikti visus reikalingus dokumentus, pagal kuriuos sprendžiama, galima suteikti lengvatą ar ne.
„Jei kitąmet irgi trūks kokių nors reikalingų dokumentų, sprendimo projektai į Tarybos posėdžio darbotvarkę nebus įtraukiami“, – teigė meras J. Mažeika.
Taryba nusprendė netaikyti rinkliavos už komunalines paslaugas kaimo bendruomenėms bei kai kurioms įmonėms.
Prie šventinių dovanų kai kuriems rajono švietimo įstaigų vadovams prisidėjo ir Taryba – jos sprendimu padidinti atlyginimai. Pasak Švietimo skyriaus vedėjo Antano Sungailos, keliems vadovams pasikeitė kvalifikacijos ir taikomi koeficientai, todėl didinami ir darbo užmokesčiai.
Pakeista Antikorupcijos komisijos sudėtis. Buvusiai komisijos narei Sigitai Riepšaitei tapus Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūne, jos vietą komisijoje užėmė neseniai Tarybos sekretore pradėjusi dirbti Modesta Pazdrazdytė.
Antikorupcijos komisija taip pat jau turi naują pirmininką. Taryba pritarė opozicijos pasiūlytai Viliaus Adomaičio kandidatūrai.
„Dirbsime pagal patvirtintą komisijos darbo reglamentą, laikydamiesi visų įstatymų, jokių šou nebus“, – padėkojęs už pasitikėjimą teigė naujasis Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Adomaitis. Jis apgailestavo, jog iš šio posto pasitraukė buvęs komisijos pirmininkas Edmundas Valantiejus.
Tarybos narys Almantas Skruibys pastebėjo, jog balsuojant už naują Antikorupcijos komisijos sudėtį jam buvo pateikta klaidinga informacija. Pasak jo, kažkodėl įrašytas Vytautas Ročys, o turėtų būti A. Skruibio pavardė. Paaiškėjo, jog tai paprasčiausia klaida, mat vienoje duomenų bazėje įrašyta vienaip, o kitoje kitaip.
Meras J. Mažeika papriekaištavo informaciją Tarybos nariams teikiantiems specialistams už tokias klaidas ir paragino būti atidesniems.
Nedaug trūko, kad dėl tokios klaidos būtų įsiplieskęs karštas ginčas, tačiau, matyt, „suveikė“ kalėdinis faktorius ir toliau nesutarimų spręsti Etikos komisijai nereikės. Merui patarus labiau jausti atsakomybę už pasakomus žodžius, besiplieskiantis konfliktas netruko užgesti.
Priėmus dar kelis sprendimus, kurie daugiausiai susiję su kitų teisės aktų pasikeitimais, ilgiau padiskutuota apie sugedusį šviesoforą Žemaitės alėjos ir Šventosios gatvės sankryžoje. Apie susiklosčiusią situaciją bei problemos sprendimo būdus kalbėjo Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas bei įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys.
Pasak A. Meškio, intensyviai ieškoma, kur būtų galima nupirkti sugedusį šviesoforo valdymo pultą. Kada tai bus padaryta, Kretingos kelių tarnybos viršininkas pasakyti negalėjo. Tačiau informavo, jog ketinama apskritai rekonstruoti šią sankryžą. Ar tai bus žiedinė, kaip siūlė Tarybos narys Darius Petreikis, ar kitokia, nenuspręsta. Bet kokiu atveju ji bus pralaidesnė automobilių srautams ir saugesnė.
Kretingos policijos komisariato atstovas R. Kačinas patikino, kad sankryžoje dažniau budės policijos ekipažas. Ar pareigūnai reguliuos eismą, ar tik stebės, nuspręs komisariato vadovybė. Pasak R. Kačino, susitarta su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovais dėl to, kad sankryžoje budintis ekipažas nebūtų siunčiamas į įvykius.
Tarybos narys Dangiras Samalius pasiūlė surengti akciją ir padėti kelininkams surasti reikalingą šviesoforo valdymo pultą. Tik vargu ar tai pavyks net ir labai šventiškai nusiteikus...

Skaityti 606 kartai