Savireklama

Dėl mokyklų reformos komitete virė aistros Pirmo puslapio

  • %PM, %18 %841 %2018 %19:%Saus

Kęstutis GABŠYS

Praėjusios savaitės penktadienį ir šį pirmadienį Savivaldybės tarybos Švietimo komitetas diskutavo dėl Savivaldybės administracijos parengto rajono švietimo tinklo pertvarkos plano. Komiteto posėdyje užvirė aistros ir tuščias politikavimas. Kai kurių ugdymo įstaigų vadovai sau į pagalbą atsivedė mokinių tėvus. Kliuvo ir žiniasklaidai – esą atlikę savo darbą ir paviešinę diskusijas dėl mokyklų tinklo pertvarkos, į mokyklų bendruomenes įnešėme sumaištį ir nerimą. Pagrindiniai rajono švietimo tinklo pertvarkos klausimai bus teikiami artimiausiame rajono Tarybos posėdyje, o dėl pasaulietinės „supergimnazijos“ Kretingoje kūrimo poreikio bus toliau diskutuojama.
Diskutavo dėl ūkvedžių
Penktadienį Švietimo komiteto posėdyje buvo svarstomi visi rajono švietimo tinklo pertvarkos planai, išskyrus naujos supergimnazijos kūrimo galimybę Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bazėje. Daugiausia aistrų ir tuščio politikavimo kilo dėl lopšelių-darželių „Eglutė“ ir „Pasaka“ sujungimo. Pagrįsti vaikų tėvų klausimai dėl priėmimo tvarkos, „Montesori“ sistemos išlaikymo buvo lydimi smulkaus pobūdžio ūkinių – organizacinių klausimų apie maitinimo organizavimą, ūkinio specialisto poreikį „Eglutėje“, įstaigos vadovų budėjimą ar lankymąsi abiejuose pastatuose. Privačiame sektoriuje tokie klausimai būtų sprendžiami darbo tvarka, tuo tarpu Komitete jie sukėlė nejuokingas aistras.
Meras ir Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila ramino „Eglutės“ bendruomenės tėvus, kad priimant vaikus į darželius bus formuojamos dvi atskiros eilės, o grupės su „Montesori“ ugdymo sistema yra patvirtintos įstaigų vadovų įsakymuose, norint pakeisti ugdymo sistemą būtinas vaikų tėvų sutikimas. Smulkesnius klausimus, kilusius sujungus minėtas įstaigas, turėtų spręsti įstaigos vadovai.
Reformos didins emigraciją?
Diskutuojant dėl darželių, esančių Vydmantuose ir Salantuose, prisijungimo prie ten veikiančių gimnazijų, Tarybos narys Vilius Adomaitis pareiškė, kad tokiais sprendimais rajono valdžia didina emigraciją. „Reformos pagrindas yra žmonių atleidimas iš darbo ir tai vadiname sutaupymu. Ar rajono valdžia ir Švietimo skyrius žino, kokia ateitis laukia atleistų žmonių, kur jie galės rasti darbą, kad jiems nereiktų emigruoti“, – klausė Tarybos narys. V. Adomaičiui pritarė Tarybos narys Vladas Baltuonis, kuris kaimo mokyklų uždarymą taip pat siejo su padidėjusia emigracija. „Kas nori gyventi kaime, jei ten nebeliko jokios infrastruktūros“, – kalbėjo V. Baltuonis.
Meras Tarybos nariams priminė, kad, vykdydama reformas, Savivaldybė neišradinėja dviračio, o seka visoje Lietuvoje vyraujančiomis tendencijomis . „Visoje Lietuvoje yra stambinamos įstaigos, centralizuojamas jų valdymas, ūkinė veikla ir apskaita. Mes nesame išimtis“, – sakė rajono meras.
Supergimnazijos ateitis – miglota
Pirmadienį Švietimo komiteto nariai tęsė diskusijas dėl vadinamosios pasaulietinės supergimnazijos kūrimo, kurios procesas prasidėtų Marijos Tiškevičiūtės mokyklai leidus formuoti du V klasių komplektus. Komiteto posėdyje Švietimo skyriaus vedėjas A. Sungaila teigė, kad skyriaus specialistų atlikta mokinių migracijos tarp ugdymo įstaigų analizė rodo, jog leidimas M. Tiškevičiūtės mokyklai formuoti du V klasių komplektus didelės įtakos Simono Daukanto progimnazijai neturėtų, o didžiausią spaudimą patirtų Marijono Daujoto progimnazija. Šios įstaigos vadovo Julius Gindulio skaičiavimais, 2021–2022 mokslo metais mokinių pradės labai mažėti, o įstaigos darbuotojai neteks darbo. „Skaičiuojame, kad po ketverių metu mūsų ugdymo įstaigoje liks tik dešimt V-VIII klasių komplektų. Iš darbo tektų atleisti apie 10 mokytojų. Tai sudaro apie šeštadalį šiandieninio progimnazijos pedagogų kolektyvo“, – prognozavo direktorius. Švietimo skyriaus vedėjas akcentavo, kad direktoriaus ir Švietimo skyriaus vertinimai dėl galimo mokinių migracijos tarp švietimo įstaigų vertinimai šiek tiek skiriasi, tačiau dėl bendros tendencijos Švietimo skyrius ir mokyklos vadovybė sutaria.
M. Tiškevičiūtės mokyklos ir J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos vadovai bei posėdyje dalyvavę M. Tiškevičiūtės mokyklos mokinių tėvai siūlė pasekti Pranciškonų gimnazijos pavyzdžiu ir suteikti galimybę jų vaikams baigti mokslus viename mokyklos pastate. Tai buvo argumentuojama tiek būtinybe išvengti adaptacinio streso, tiek išvaduoti mokinių tėvus nuo poreikio savo vaikus vežioti po visą miestą.
M. Daujoto pagrindinės mokyklos profesinės sąjungos pirmininkė Elvyra Jurkienė komiteto narių retoriškai klausė, kas pasikeitė, kad rajono valdžia naikina visas įgyvendintas reformas ir švietimo sistemą grąžina į 2000-uosius metus? Posėdžio dalyviai nedrįso aiškiai ir nedviprasmiškai įvardinti, kad gimnazijų ir progimnazijų tinklo gryninimas nepasiteisino ir mokiniams bei jų tėvams nėra patrauklus. Taip pat politikai ir Švietimo skyriaus specialistai nesugebėjo įvardinti, koks vaidmuo naujoje rajono švietimo sistemoje lauktų M. Daujoto mokyklos. Diskusijai pakibus ore, komiteto nariai išsiskirstė šiuo klausimu nepriėmę jokio sprendimo.
Klausimas dėl mokyklos tinko pertvarkos be vadinamosios „supergimnazijos“ kūrimo bus svarstomas artimiausiame rajono Tarybos posėdyje sausio 25 dieną.

Skaityti 529 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje