Savireklama

Kontrolės komitetas įvertino savo veiklą Pirmo puslapio

  • %PM, %22 %653 %2018 %14:%Saus

Aistas MENDEIKA

Praėjusį antradienį įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje pritarta komiteto 2017 metų veiklos ataskaitai bei 2018 metų veiklos planui. Juos kitą savaitę vyksiančiame posėdyje turės patvirtinti rajono Taryba.
Pasak Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos, Kontrolės komitetui praėjusieji metai buvo sudėtingi, įvyko daug pasikeitimų. Keitėsi ir komiteto nariai, ir jo pirmininkai.
Meras išsakė viltį, jog šiemet ne tik Kontrolės komiteto, bet ir visų kitų Tarybos komitetų darbas bus konstruktyvus, Tarybai bus teikiami išanalizuoti klausimai ir nekils nereikalingų interpretacijų.
Praėjusiais metais Kontrolės komitetas svarstė ne tik privalomus klausimus, dėl kurių priimti sprendimus įpareigoja įstatymai. Komiteto iniciatyva taip pat buvo tikrinama kai kurių Savivaldybės įmonių bei institucijų veikla.
Daug diskusijų sukėlė bendrovės „Kretingos komunalininkas“ atlikto audito rezultatai, kurie buvo nagrinėjami daugelio komitetų posėdžiuose ir įsiplieksdavo karštos diskusijos. Kontrolės komitetas domėjosi ir komunalininkų darbo santykiais su Kretingos miesto seniūnija – kaip prižiūrimos gatvės, kitos erdvės, kaip apmokami darbuotojai, kokie darbų įkainiai ir kaip vykdomi seniūnijos užsakymai.
Savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ vadovams teko stoti prieš Kontrolės komiteto narius ir aiškintis, kodėl auditoriai aptiko įvairių pažeidimų. Daugelis iš jų, atsižvelgiant į auditorių rekomendacijas, netrukus buvo pašalinti.
Kontrolės komiteto iniciatyva atliktas ir rajone esančių sporto organizacijų, gaunančių finansavimą iš rajono biudžeto, finansinis auditas. Kontrolės komiteto narių nuomone, turėtų būti didesnė Kūno kultūros ir sporto programos lėšų panaudojimo kontrolė, kurią turėtų atlikti programos koordinatorius, o visi sporto klubai turi prisiimti atsakomybę. Pernai paraiškas pateikusioms 24 organizacijoms buvo skirta 83 tūkst. eurų. Auditoriai rado prie ko prikibti 20 sporto klubų bei 4 viešųjų įstaigų veikloje.
Taip pat Kontrolės komitete analizuota ir UAB „Kretingos turgus“ veikla. Ypač domėtasi bendrovės pajamomis bei išlaidomis, kaip organizuojami įvairūs miesto renginiai, mugės, kaip nustatomi mokesčiai už prekybos vietas ir t. t.
Iš viso pernai įvyko šeši Kontrolės komiteto posėdžiai.
Šiuo metu Kontrolės komitete yra 5 nariai. Komiteto pirmininką Antaną Kalnių delegavo Tarybos frakcija „Kretingos kraštas“, pirmininko pavaduotoją Alvydą Jonaitį – Socialdemokratų partijos frakcija, narius Saulių Šopagą – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, Almantą Skruibį – Liberalų sąjūdžio frakcija ir Edmundą Valantiejų – Tarybos narių grupė.
Šiemet Kontrolės komitetas irgi ruošiasi dirbti energingai. Jau per pirmąjį metų ketvirtį ketinama analizuoti, kaip mokamas valstybinės žemės nuomos mokestis, kaip jis administruojamas. Antrajame ketvirtyje prieš komiteto narius vėl teks stoti SĮ „Kretingos komunalininkas“ vadovams.
Ketinama svarstyti rajono savivaldybės Administracijos ir Kretingos miesto seniūnijos praėjusių metų viešųjų pirkimų, kurių vertė buvo iki 10 tūkst. eurų, vykdymo vertinimo ataskaitą.
Taip pat numatoma patikrinti, kaip vyko panašaus pobūdžio viešieji pirkimai ir Savivaldybės kontroliuojamose įmonėse.
Per paskutinį metų ketvirtį planuojama patikrinti, kaip kaimiškosiose seniūnijose renkama vietinė rinkliava už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose.
Kontrolės komiteto veiklos planas gali būti keičiamas ir papildomas atsižvelgiant į poreikius bei susiklosčiusias aplinkybes.

Skaityti 430 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Sausis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje