Savireklama

Prašymus riboti eismą atmetė Pirmo puslapio

  • %PM, %22 %659 %2018 %14:%Saus

Kęstutis GABŠYS

Pirmą kartą šiais metais susirinkusi Savivaldybės Eismo saugumo komisija išnagrinėjo pustuzinį Kretingos rajono gyventojų ir organizacijų prašymų. Dažniausiai komisijos buvo prašoma pastatyti vieną ar kitą kelio ženklą, kuris apribotų eismo arba automobilių statymo galimybes atskiruose kelių ruožuose. Beveik visų šių prašymų komisija netenkino.
Sunkiasvorio transporto eismo neribos
Kretingoje gyvenanti Rūta Šulskienė kreipėsi į komisiją prašydama, kad Palangos gatvėje, ties jos namu, būtų apribotas sunkiasvorio transporto eismas. Prašymo motyvai standartiniai – į Palangos gatvėje esančią metalo supirktuvę važiuojantis sunkiasvoris transportas kelia triukšmą ir dulkes, pavojingas ten gyvenantiems žmonėms.
Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas iš karto atkreipė dėmesį, kad toks kelio ženklas sunkiasvorio transporto eismo čia negalės apriboti. „Kelio ženklo reikalavimai nėra taikomi aptarnaujančiam transportui, t. y. tam, kuris aptarnauja kelio ženklo veikimo zonoje esančius objektus. Jei į čia esančią metalo supirktuvę neįmanoma patekti kitu keliu, jie galės ir toliau važiuoti šiuo keliu“, – sakė R. Kačinas. Komisijos nariai tokiems argumentams pritarė ir prašymas buvo atmestas.
Panašiais argumentais buvo atmestas prašymas riboti sunkiasvorio transporto eismą Vydūno gatve Kvecių kaime, Kretingos kaimiškoje seniūnijoje. Komisijos nariai atkreipė dėmesį, kad šioje gatvėje nėra tranzitinio transporto, ja naudojasi tik šalia nuosavybę turintys gyventojai ar ūkininkai, kuriems įstatymiškai negalima uždrausti savo transporto priemonėmis patekti į savo sklypus.
Pertekliniai draudimai
Komisija susidūrė su keistu lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorės Juditos Leščiauskienės prašymu. Įstaigos patikrinimą atlikę asmenys nurodė, kad būtina apriboti įvažiavimą į darželio teritoriją. Direktorė prašė komisijos pastatyti kelio ženklą „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, nors įvažiavimas ten ir taip yra ribojamas. Minėtoje vietoje įrengti vartai, kuriuos įstaigos darbuotojai atrakina tik tuo atveju, kai į darželį atgabenami maisto produktai. Komisijos pirmininkas, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis pažadėjo pasikalbėti su inspektoriais dėl jų pateiktų reikalavimų, o kol kas kelio ženklo nurodytoje vietoje nestatyti.
Komisijos nariai taip pat atmetė Kretingoje esančių garažų bendrijų „Sparnai“ ir „Vingis“ prašymus apriboti stovėjimą įvažiavime į garažų bendrijos teritoriją. Esą čia nuolatos savo transporto priemones stato Vytauto gatvėje gyvenantys asmenys ir taip trukdo garažų bendrijos nariams patekti į savo bendrijos teritoriją. Komisijoje dalyvaujančio Kretingos policijos atstovo nuomone, tai privataus pobūdžio problema, kurios nereiktų spręsti statant kelio ženklus. „Įvažiavimas į garažų teritoriją yra vieša vieta. Jei konkrečiu atveju pastatytas konkretus automobilis trukdo pravažiuoti, reikėtų skambinti telefonu 112. Atvykę pareigūnai išspręs problemą“, – argumentavo R. Kačinas.
Komisija patenkino tik vieną prašymą riboti eismą. Sodų bendrija „Minija“ prašė komisijos leisti sodų bendrijos teritorijoje pasistatyti kelio ženklą „Gyvenamoji zona“. Šio ženklo galiojimo zonoje ribojamas transporto priemonių greitis, draudžiama palikti automobilius su įjungtu varikliu, palikti stovėti sunkesnes kaip 3,5 tonos transporto priemones, pėstiesiems suteikiama galimybė eiti visa važiuojamąja dalimi.
Vydmantuose norėtų dviejų stotelių
Komisija gavo dviejų Vydmantų gyventojų Vladimiro Daukšio ir Karolio Petriko prašymus dviejose Palangos plento vietose įrengti autobusų stoteles. Kadangi Palangos plentas yra valstybinės reikšmės kelias, komisija gali tiktai teikti rekomendaciją Kelių direkcijai apsvarstyti ir pagal galimybes teigiamai išspręsti šį klausimą.
Prašymas dėl autobusų stotelės įrengimo prie gatvės, vedančios į Vydmantų gimnaziją, didesnių diskusijų nesukėlė. Kretingos autobusų parko direktoriaus teigimu, kiekvieną rytą iš Kretingos pusės autobusu į mokyklą yra atvežama nuo 20 iki 25 vaikų. Neseniai buvo išasfaltuotas į mokyklą vedančios gatvės ruožas, todėl autobusų stotelė čia būtų reikalinga.
Didesnės diskusijos kilo dėl autobusų stotelės ties įvažiavimu į Pušų gatvę tikslingumo. Teritorija apie šią gatvę kol kas nėra gausiai apgyvendinta. Autobusų parko atstovų teigimu, vairuotojai nesulaukia daug prašymų šioje vietoje sustoti. Vydmantų seniūnijos seniūno Rimvydo Šakinio nuomone, būtų kur kas geriau, jei stotelė būtų įrengta Palangos plente ties įvažiavimu į Liepų gatvę. Šiems argumentams dauguma komisijos narių pritarė ir analogiška rekomendacija bus pateikta VĮ „Klaipėdos regiono keliai“.

Skaityti 538 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Sausis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje