Savireklama

Mokyklų tinklo reformai užtraukė rankinį stabdį Pirmo puslapio

  • %PM, %25 %842 %2018 %19:%Saus

Kęstutis GABŠYS

Rajono savivaldybės administracijos inicijuota švietimo tinklo reforma sudužo atsitrenkusi į artėjančių savivaldybių rinkimų kampanijos uolas. Pirmadienį ir antradienį komitetuose dar buvo svarstomas Savivaldybės administracijos teikiamas švietimo tinklo pertvarkos projektas, tačiau vangios diskusijos komitetuose patvirtina Savivaldybės administracijos kuluaruose sklandančius gandus, kad šiam projektui trūksta rajono Tarybos valdančios daugumos palaikymo.
Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila „Švyturiui“ teigė girdėjęs, jog valdančioji dauguma turi priėmusi politinį sprendimą dėl švietimo tinklo pertvarkos, tačiau ketvirtadienį vyksiančiame rajono Tarybos posėdyje bus teikiamas Savivaldybės administracijos parengtas pirminis tinklo pertvarkos projektas. „Dar šiandien (antradienio) rytą kalbėjau su Administracijos direktoriumi, kuris teigė, kad komitetams ir rajono Tarybai bus teikiamas mūsų parengtas ir šiuo metu komitetuose svarstomas švietimo tinklo pertvarkos projektas. Gal būt politikai teiks kitokius tinklo pertvarkos projektus, bet apie juos aš informacijos neturiu“, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas.
Pirmadienio vakarą vyko Kretingos rajono tarybos valdančiosios daugumos pasitarimas. „Švyturio“ šaltinių duomenimis, valdančiosios koalicijos partijų atstovų nuomonės dėl švietimo tinklo pertvarkos išsiskyrė. Tarybai turėtų būti teikiamas alternatyvus švietimo tinklo reformos projektas, kuriame bus pritarta trijų valdančiųjų politinių jėgų sutartam minimalių pertvarkų projektui. „Trys valdančiąją koaliciją rajono Taryboje sudarančios partijos sutarė dėl dviejų „Voveraitės“ darželio grupių perkėlimo į Simono Daukanto progimnaziją ir Salantų gimnazijos rekonstrukcijos darbų tolesnio planavimo orientuojantis, kad į gimnazijos pastatą bus perkelta Salantų meno mokykla“, – valdančiosios daugumos pasitarimo rezultatus įvardino įtakingas valdančiosios daugumos politikas.
Dėl vaikų darželių „Eglutė“ ir „Pasaka“ sujungimo, Vydmantuose ir Salantuose veikiančių darželių prijungimo prie Salantų ir Vydmantų gimnazijų bei Piliakalnio pagrindinio ugdymo klasių perkėlimo į Darbėnų gimnaziją politikai ketina „toliau diskutuoti“. Faktiškai tai reiškia, kad šie sprendimai paliekami spręsti jau kitos kadencijos rajono tarybai. Sprendimai dėl leidimo M. Tiškevičiūtės mokykloje formuoti du penktų klasių komplektus (faktiškai Kretingos mieste kurti pasaulietinę supergimnaziją) bus priimami kovo mėnesį.

Skaityti 649 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje