Savireklama

Savivaldybės biudžeto perteklius atiteks statybininkams Pirmo puslapio

  • %PM, %04 %741 %2018 %16:%Vas

Kęstutis GABŠYS

Šią savaitę Kretingos rajono savivaldybė pradėjo 2018 metų rajono savivaldybės biudžeto svarstymo procedūras. Pagrindinio šių metų rajono finansinio dokumento projektas yra paskelbtas Savivaldybės tinklapyje. Pirmadienį Tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo komitete vykęs biudžeto projekto svarstymas leido susidaryti nuomonę, kaip savivaldybės valdžia planuoja gyventi šiais metais. Savivaldybės biudžeto pajamos ir išlaidos planuojamos gerokai didesnės, o pinigų perteklių ketinama skirti sporto komplekso ir bibliotekos pastatams užbaigti bei ES paramos projektams kofinansuoti.
Be valstybės investicijų
Šiuo metu Kretingos rajono savivaldybės administracija Tarybai svarstyti teikia biudžeto projektą, kuriame kol kas nėra įtrauktos Valstybės investicijų programos Kretingos rajonui skiriamos lėšos. Administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko teigimu, taip daroma dėl teisinių formalumų, kadangi ministerijose kol kas nėra priimta administracinių sprendimų dėl šių lėšų skyrimo. „Šiais metais iš Valstybės investicijų programos gausime 670 tūkstančių eurų Salantų gimnazijos pastato rekonstrukcijai, 438 tūkstančius eurų sporto komplekso statybos darbams. Taip pat kiekvienais metais gauname tam tikras lėšas iš Kelių direkcijos gatvių ir vietinės reikšmės kelių priežiūrai, kurie kol kas į biudžetą nėra įtraukti“, – sakė Administracijos direktorius.
Nepaisant į biudžeto projektą neįtrauktų Valstybės investicijų programos lėšų, šiuo metu Tarybai teikiamo biudžeto projektas (įvertinant biudžeto pajamas ir valstybės dotacijas) planuoja paskirstyti apie 37 milijonus eurų. Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjas Gvidas Jonauskas Tarybos nariams akcentavo, kad pagrindinius biudžeto rodiklius rajono savivaldybei nustačiusi Finansų ministerija optimistiškai vertina ekonominę padėtį šalyje. „Finansų ministerija yra numačiusi, kad šiais metais rajono biudžetas turėtų gauti 17 milijonų 837 tūkstančius eurų gyventojų pajamų mokesčio. Tai yra daugiau nei 2 milijonais eurų daugiau nei praėjusių metų planas. Planuojamas nemažas pajamų augimas, bet kyla pavojus, kad bus mažiau viršplaninių lėšų“, – kalbėjo skyriaus vedėjas.
Šiuo metu veikianti teisinė bazė griežtai reguliuoja savivaldybės galimybes skolintis. „Įstatymai mums leidžia skolintis tik tiek lėšų, kiek šiais metais planuojame grąžinti. Todėl 2018 m. biudžete numatyta grąžinti 928 tūkstančius eurų anksčiau paimtų paskolų ir iš naujo rinkoje pasiskolinti 925 tūkstančius eurų“, – informavo G. Jonauskas. 425 tūkstančius eurų pasiskolintų pinigų ketinama išleisti viešosios bibliotekos pastato statyboms, 500 tūkstančių – sporto komplekso statybai.
Geriau bus statybininkams
Nagrinėjant planuojamų 2018 metų rajono savivaldybės biudžeto išlaidų struktūrą galima pastebėti, kad didžiausią padidėjusių biudžeto pajamų dalį savivaldybės valdžia planuoja nukreipti į statybas. Be taip vadinamų „šimtmečio statybų“ – sporto komplekso ir viešosios bibliotekos pastatų, savivaldybė šiais metais įgyvendins dar 14 infrastruktūros vystymo projektų. „Skirtingai nei praėjusiais metais, 2018-aisiais Savivaldybė planuoja įgyvendinti 14 Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų projektų. Apie 2 milijonus eurų savivaldybės lėšų turėsime atrasti šiems projektams kofinansuoti“, – apie būsimus finansinius iššūkius kalbėjo G. Jonauskas.
Tiesa, planuodama tokias dideles investicijas rajono valdžia kitų programų finansavimą ketina išlaikyti praėjusių metų lygyje. Kol kas, palyginti su 2017 m. planu, ketinama mažinti finansavimą vietinio ūkio ir seniūnijų programoms, tačiau po Kelių priežiūrai skirtų valstybės lėšų paskirstymo šios programos greičiausiai pasivys 2017 metų išlaidų planą. 138 tūkstančiais eurų ketinama mažinti Švietimo programai skiriamas lėšas, tačiau tai yra susiję su tuo, kad praėjusiais metais rajono Taryba skyrė papildomų lėšų naujos darželio grupės įkūrimui (patalpų pritaikymui) Darbėnuose. Atmetus šias išlaidas, Švietimo programos lėšos neturėtų reikšmingai pasikeisti.
Šių metų biudžete planuojama pridėti 100 tūkstančių eurų Kretingos miesto ir kitų stambesnių gyvenviečių apšvietimo sistemos modernizacijai. Už šias lėšas Kretingos mieste, Darbėnuose ir stambesnėse Kretingos kaimiškosios seniūnijos gyvenvietėse bus įrengiamas LED apšvietimas.
Administracijos direktorius Tarybos nariams akcentavo, kad šiais metais kažkaip reikės spręsti mokyklinio autobusiuko, skirto Darbėnų gimnazijai, finansavimo klausimą. „Administracija planavo, kad Piliakalnyje uždarius pagrindinio ugdymo klases iš Švietimo ir mokslo ministerijos Darbėnų gimnazijai pavyktų gauti „geltonąjį autobusiuką“. Tarybai nesutikus dėl šios ugdymo įstaigos reformų, šiuos pinigus teks kažkaip surasti savivaldybės biudžete“, – sakė Administracijos direktorius.
Biudžetas bus priimtas vasarį
Tarybos veiklos reglamentas ir Administracijos direktoriaus įsakymas numato daugiapakopę ir sudėtingą biudžeto svarstymo tvarką. Šią savaitę Administracijos parengtą biudžeto projektą svarstys ir kiti Tarybos komitetai. Artimiausiu metu informacija apie biudžeto projektą bus pateikta rajono spaudoje. Po to Tarybos narių bei visuomenės pastabos bus apibendrintos Tarybos Ekonomikos ir finansų komitete. Administracija planuoja iki vasario 12 d. įvertinti šio komiteto teikiamas pastabas, patikslinti biudžeto projektą ir teikti jį svarstyti rajono Tarybai. Biudžeto projektas ir jį lydintis Strateginis veiklos planas turėtų būti priimtas vasarį vyksiančiame rajono Tarybos posėdyje.

Skaityti 661 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje