Savireklama

Tarybos narių pageidavimams – šimtas tūkstančių eurų Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %777 %2018 %17:%Vas

Kęstutis GABŠYS

Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje pristatant 2018-ųjų metų rajono savivaldybės biudžeto rodiklius, paaiškėjo, kokius pageidavimus dėl biudžeto išlaidų didinimo savo kuruojamose srityse išsakė dalykiniai komitetai arba juose posėdžiaujantys atskiri Tarybos nariai. Jų pageidavimai rajono biudžetui kainuos 116,2 tūkst. eurų papildomų išlaidų, kurios turės būti surastos perskirsčius lėšas kitų išlaidų straipsniuose. Savivaldybės vadovai bei Administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyrius linkę daugumą Tarybos narių užgaidų patenkinti.
Pinigai akordeonui ir stogui
Svarstydamas šių metų rajono savivaldybės biudžetą Tarybos Švietimo komitetas pasiūlė papildomai skirti 4800 eurų Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus stogo remonto darbams. Dar komitetas paprašė Salantų kultūros centro finansavimą padidinti 1400 eurų. Šie pinigai būtų skirti akordeonui įsigyti.
Idėjai remontuoti muziejaus stogą bei skirti lėšų akordeonui įsigyti pritarė ir Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas. Pastarasis komitetas taip pat paprašė 3 tūkstančiais (nuo 12 iki 15 tūkst. eurų) padidinti biudžeto išlaidas, skirtas valstybės švenčių ir atmintinų datų minėjimui. Motyvuodamas, kad kainos didėja, Komitetas paprašė 7 tūkst. eurų (nuo 73 iki 80 tūkst. eurų) padidinti išlaidas, skirtas rajono kultūrinės veiklos įgyvendinimui. Rajono sporto ir kultūrinių švenčių, varžybų ir stovyklų organizavimui skirtas lėšas Komitetas taip pat prašė padindinti 3 tūkst. eurų, kad šių metų rajono biudžeto išlaidos sporto varžyboms „pasiektų apvalią sumą“.
„Turime vilties, kad į mūsų prašymą bus atsižvelgta“, – kalbėjo Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Vaidas Kuprelis.
Kapinėms ir elgesio korekcijai
Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas papildomų biudžeto lėšų prašė skirti trims naujoms priemonėms įgyvendinti. 20 tūkstančių eurų prašoma skirti Kognytyvinio elgesio prevencinėms programoms įgyvendinti bei mokymams. Tarybos narys Jonas Drungilas pasiūlė 60 tūkst. eurų skirti Kretingos senųjų ir Padvarių (miesto kapinės prie Darbėnų plento) kapinių takams išgrįsti. Dar 17 tūkst. eurų Tarybos narys siūlė skirti rajono kapinių inventorizacijai bei skaitmenizacijai užtikrinti.
Administracijos direktorius Virginijus Domarkas Ekonomikos ir finansų komiteto nariams sakė, kad Administracija būtų linkusi pritarti naujų priemonių įgyvendinimui ir užtikrinti jų finansavimą su viena nedidele išlyga. „Kapinių takams būtume pasiruošę surasti papildomus 40 tūkst. eurų, tokiu atveju šiais metais būtų sutvarkyti tik Padvarių kapinių takai“, – kalbėjo Administracijos direktorius.
Daugiau lėšų „gatvėms su prisidėjimu“
Ekonominės plėtros ir ūkio komitetas bei Kaimo reikalų ir ekologijos komitetas pateikė identišką pasiūlymą perskirstyti 150,4 tūkst. eurų tarp dviejų Vietinio ūkio ir turto valdymo programos priemonių. Tokia suma (iki 251 tūkst. eurų) padidėtų priemonės, kuri populiariai yra vadinama „gatvės su prisidėjimu“, finansavimas.
Abu komitetai išlaidas šiai programai siūlė didinti iš kitos gatvių tvarkymui skirtos biudžeto išlaidų eilutės. Administracija sutiktų „gatvių su prisidėjimu“ priemonei skirtas lėšas padidinti iki siūlomo skaičiaus, tačiau iš kito gatvių tvarkymui skirtų išlaidų straipsnio perskirstyti būtų tikslinga tik 60 tūkstančių eurų. Likusieji pinigai galėtų būti perskirstomi iš savivaldybės strateginės plėtros programos lėšų.
Administracijos direktoriaus V. Domarko teigimu, padidinus šiai priemonei skirtas lėšas, šiais metais rajono savivaldybė galėtų patenkinti 7 iš gyventojų ar verslo subjektų gautas paraiškas, kurie prašė išasfaltuoti į jų namus ar pastatus vedančius kelius ir išreiškė norą prie tų asfaltavimo darbų prisidėti savo lėšomis.
Praėjusių metų pabaigoje Administracijos direktorius savo įsakymu patvirtino šios priemonės paraiškų prioriteto eilę. Jei Taryba pritars siūlymui padidinti šios priemonės finansavimą, 2018 metais bus išasfaltuota Ąžuolų gatvė Kveciuose, Kretingos gatvė Kartenoje, Laukų gatvė Kūlupėnuose. Taip pat būtų klojama asfalto danga Kretingoje esančių Sodų, Pasieniečių ir Jazminų gatvių atkarpose.
Patys Ekonomikos ir finansų komiteto nariai savo pasiūlymų kaip nors koreguoti biudžeto pajamas ir išlaidas neturėjo. Jie ketina apsvarstyti kolegų pateiktus pasiūlymus ir artimiausiame Komiteto posėdyje pateikti oficialų vertinimą dėl minėtų prašymų tikslingumo. Komiteto posėdis turėtų įvykti vasario 8 dieną.

Skaityti 618 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje