Savireklama

Daugiau negu trisdešimt klausimų – greitai ir linksmai Pirmo puslapio

  • %AM, %27 %528 %2018 %11:%Vas

Kęstutis Gabšys

Ketvirtadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje politikai pademonstravo vienybės ir sutelkto darbo apraiškas. Trisdešimt tris Tarybos posėdžio darbotvarkėje įrašytus klausimus jie spėjo apsvarstyti per valandą ir trisdešimt penkias minutes. Rajono biudžetas, jo pagrindu parengtas Savivaldybės veiklos 2018- ųjų metų strateginis planas, komunalinių atliekų rinkliavos pakeitimai ir keli kiti svarbūs sprendimai buvo priimti absoliučia balsų dauguma be klausimų ir ilgų diskusijų.
Užkliuvo A. Puodžio gimtadienis
Posėdį rajono meras Juozas Mažeika pradėjo juokeliais, o tokią mero nuotaiką netruko perimti ir kiti Tarybos nariai, todėl ir humoro, liaudies išminties bei retorikos perlų šiame posėdyje buvo gausu. „Su giliu liūdesiu turiu jums pranešti, kad vasario mėnesį neturime ko sveikinti gimtadienio proga. Vasarį yra gimęs tik Tarybos narys Antanas Puodys, bet ir tai jis sugebėjo padaryti vasario 29 dieną. Antano gimtadienį galime švęsti tik vieną kartą per kadenciją, tą jau ir padarėme. Jei norime Tarybos narį pasveikinti kito gimtadienio proga, teks jį išrinkti į Tarybą ir kitą kadenciją“, – šmaikštavo meras.
Nuo jo neatsiliko ir Tarybos narys Konstantinas Skierus. Tarybos nario nuomone, kompetentingos institucijos turėtų pasidomėti, ar A. Puodys gali būti tarybos nariu. „A. Puodys sugebėjo atšvęsti tik 18-ąjį savo gimtadienį. Reiktų pasidomėti, ar ji nėra per jaunas, kad būtų išrinktas į rajono tarybą“, – juokavo K. Skierus. Iš tikrųjų Lietuvos įstatymai nurodo, kad savivaldybės tarybos nariu gali būti išrinktas asmuo, rinkimų dieną sulaukęs 20 metų. Kolegoms Tarybos nariams tokia J. Mažeikos ir K. Skieraus uvertiūra patiko ir šypsodamiesi visi kibo į darbą.
Diskutavo tik dėl lengvatų neįgaliesiems
2018 metų Savivaldybės biudžetas, jo pagrindu sudarytas Savivaldybės veiklos (išlaidų) planas 2018 metams buvo priimti be klausimų ir diskusijų. Nepaisant priklausymo valdančiajai daugumai ar opozicijai, Tarybos nariai gana darniai už šiuos projektus balsavo.
Nors dėl komunalinių atliekų tvarkymo rinkliavos nustatymo metodikos buvo tikėtasi daug karštų diskusijų, metodikos pakeitimai buvo patvirtinti be ginčų. Tarybos narys Darius Petreikis šiek tiek sumaišties įnešė svarstant komunalinių atliekų lengvatų pakeitimus, siūlydamas nenaikinti šiuo metu neįgaliesiems suteikiamos 50 procentų dydžio lengvatos rinkliavai. „Nesiginčiju su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, tačiau manau, kad rinkliavos lengvatos panaikinimas neįgaliesiems būtų nehumaniškas poelgis. Turėtumėme paieškoti kokių nors kitų galimybių“, – kalbėjo Tarybos narys. Kolegos tokiai iniciatyvai pritarė, o meras teigė, kad galėtų būti sudaryta darbo grupė, kuri paieškotų teisiškai priimtino sprendimo, kuris galėtų būti teikiamas kitam Tarybos posėdžiui.
Vėl teikėsi juokauti
Šio mėnesio Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo gausu formalių sprendimų, susijusių su dokumentų tekstų tvarkymu, veiklos planų ir ataskaitų tvirtinimu, anksčiau priimtų Tarybos sprendimų pripažinimu netekusiais galios, nes pasikeitė jų sprendimą iniciavusių aukštesnių teisės aktų reikalavimai. Svarstydami ir balsuodami už šiuos projektusTtarybos nariai ir vėl nepraleido galimybės sužibėti sąmoju.
Svarstant Savivaldybės kultūros biudžetinių įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitas, Tarybos narys Dangiras Samalius pareiškė, kad ataskaitų tekstai esantys „truputėlį per sausi“. Į šią politiko pastabą tuoj pat sureagavo kolegos, pateikdami siūlymus, kaip ataskaitų tekstus būtų galima „sušlapinti“. Dauguma tų pasiūlymų labai nepatiktų šiandieniniam sveikatos apsaugos ministrui ir jo deklaruojamai politikai.
Tarybos narė Dalia Martišauskienė atsargiai bandė įžiebti politinių debatų kibirkštį, kuomet Švietimo skyrius Tarybos narių prašė ištaisyti praėjusiame posėdyje priimtame mokyklų tinklo pertvarkos projekte įsivėlusią teisinio pobūdžio klaidą. D. Martišauskienė norėjo iš naujo pradėti diskusijas dėl kelių lopšelio-darželio „Voveraitė“ grupių perkėlimo į Simono Daukanto progimnaziją, tačiau tokius ketinimus meras nutraukė. Jis Tarybos narei priminė, kad sprendimas dėl pertvarkos jau buvo priimtas, o techninis klaidos ištaisymas nėra pagrindas iš naujo pradėti diskusijų.
Tarybos nariai tokiems mero išsakytiems argumentams pritarė ir į diskusijas nesivėlė. Likusių klausimų svarstymas ilgai netruko ir paposėdžiavę vos valandą ir trisdešimt penkias minutes 10 valandą darbą pradėję Tarybos nariai posėdį baigė dar iki pietų pertraukos.

Skaityti 425 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje