Savireklama

Įgyvendins ir tęstinius, ir naujus projektus Pirmo puslapio

  • %PM, %18 %910 %2018 %20:%Kov

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas finansavimas nevyriausybinėms organizacijoms projektams įgyvendinti. Penkiolikai nevyriausybinių organizacijų išdalinta dešimt tūkst. eurų.

Nuo sveikatos iki tradicijų puoselėjimo

Daugiausia lėšų – po 700 eurų – skirta Kretingos moterų informacijos ir mokymo centrui ir jo projektui „Nedelsk 2018“, Kretingos rajono visuomeninei labdaros organizacijai „Rūpestėliai“ ir projektui „Šv. Pranciškaus taurės bėgimas 2018“ bei Kretingos diabeto klubui „Vilties kelionė“, kuris įgyvendins projektą „Pabūkime kartu“.
Po 600 eurų skirta Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro projektui „Smurto artimoje aplinkoje prevencija: žinok, atpažink, apsigink“ ir VšĮ „Ceklio kuršiai“ projektui „Renginių ciklas „Kardo“ rinktinės partizanų takais“.
550 eurų projektui „Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Įpiltis šimtmečio istorijoje“ įgyvendinti turės S. Įpilties moterų klubas „Gardenija“, po 500 eurų skirta Kartenos moterų klubui „Alanta“ (projektas „Aš noriu ir galiu“), VšĮ Šv. Antano dienos centrui (projektas „Savanorystės ir gerų darbų skatinimas Šv. Antano dienos centre“), Vaiko širdies asociacijai (projektai „Vaikams, su vaikais, dėl vaikų“ ir „Vaiko širdies diena“), Kretingos rajono senjorų bendruomenei (projektas „Senjorų bendradarbiavimo metai“).
400 eurų skirta Kūlupėnų seniūnijos moterų klubui „Emocijos“ ir jo projektui „Raktas nuo vienatvės“, po 450 eurų – dviem organizacijoms: Asociacijai „Tremties dienoraštis“, kuri įgyvendins projektą „Viskas viename taške. Praeitis. Dabartis, Ateitis.“, bei Klaipėdos regiono neįgaliųjų meninės raiškos ir sveikos gyvensenos asociacijai „Trijų mūzų blyksniai“ ir jos projektui „Lygios galimybės visiems aktyvioje veikloje, jausmuose ir saviraiškoje“.
350 eurų komisija skyrė Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro projektui „Kretingos krašto moteris 2018“, po 300 eurų – Asociacijos Kretingos trečiojo amžiaus universitetas projektui „Pažintinė edukacinė kelionė „Lietuvos šimtmečio ženklai“, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kretingos bendrijos projektui „Jūs ne vieniši“ ir Kretingos rajono senjorų bendruomenės projektui „Aktyvus ir kultūringas senjoras“.
Asociacijos Kretingos trečiojo amžiaus universitetas projektui „Fotografijos kūrybos dirbtuvės“ skirta 260 eurų, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kretingos bendrijos projektui „Gera būti kartu“ – 250 eurų. Dar vienam projektui „Lietuviškų tradicijų puoselėjimas su anūkais“ įgyvendinti „Bočiai“ turės 150 eurų. Tiek pat skirta Kretingos rajono senjorų bendruomenės projektui „Mums rūpi“.

Pagerbs moteris, gražins kaimą
Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras įgyvendins tris Savivaldybės finansuojamus projektus, iš kurių vienas bus naujas. „Projektas „Nedelsk“ suteiks galimybę jau 14-ąjį kartą į Kretingą pakviesti atvažiuoti rožinį autobusėlį, o apie 100 moterų vėl galės pasitikrinti dėl krūties vėžio, – sakė Centro konsultantė Marija Juškienė. Tęstinis bus ir projektas „Smurto artimoje aplinkoje prevencija: žinok, atpažink, apsigink“. Nauja tai, kad tikslinei grupei – 8–10 klasių mokiniams organizuosime mokymus, kurių tikslas yra ugdyti jaunimo netoleranciją smurtui artimoje aplinkoje suteikiant žinių apie galimas smurtinių tarpusavio santykių apraiškas ir padarinius bei pagalbos gavimo galimybes. Trečiasis mūsų projektas – visiškai naujas, jį parengėme norėdamos atkreipti visuomenės dėmesį į moterų indėlio svarbą visuomenės gerovės kūrimo procese. Bus pagerbtos labiausiai savo veikla nusipelniusios rajono moterys. Joms skirtą šventę planuojame surengti rudenį, apdovanosime nuo 5 iki 7 moterų iš skirtingų veiklos sričių“.
S. Įpilties moterų klubo „Gardenija“ projektas „Įpiltis šimtmečio istorijoje“ skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Projektu norime skatinti pilietiškumą ir bendruomeniškumą, į vieną būrį sujungti kuo daugiau visuomenės ląstelių – mokyklą, kultūros skyrių, biblioteką, bendruomenę, jaunus ir senus, – pasakojo klubo „Gardenija“ pirmininkė Birutė Stalmokienė. – Labai daug ką esame sutvarkę, tad šiemet daugiau dėmesio norime skirti kaimo centrui, sutvarkyti prie kultūros skyriaus esantį skverelį“.
Jame, B. Stalmokienės teigimu, bus pastatyti Gedimino stulpai su įžymių žmonių nuotraukomis, pasodinta įvairių žydinčių krūmų, savo spalvomis primenančių trispalvę. Ketinama surengti fotografijų parodą „Grįžk, kraštieti, į savo kraštą ir pažink jį“.
„Gedimino stulpus atidengsime Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje šventėje, prie skulptūros surengsime akciją, kurios metu 10 valstybės vėliavų padovanosime tiems, kurie nuo 1918 metų iki šių dienų prisideda prie akimo garsinimo ir gražinimo. Į renginį pakviesime atvažiuoti įvairiuose Lietuvos regionuose ir užsienio valstybėse gyvenančius iš Įpilties krašto kilusius žinomus mokslo, meno, kultūros žmones. Tegu pamato, kokia graži šiandien yra Lietuva, jų gimtinė Įpiltis. O jos istoriją ketiname pristatyti teatralizuotai“, – projekto įgyvendinimo metu numatytas veiklas atskleidė klubo „Gardenija“ vadovė.
Anot B. Stalmokienės, projektas „Įpiltis šimtmečio istorijoje“ bus tęstinis, parengtas ir dar vienas projektas.

Skaityti 431 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje