Savireklama

Bus skelbiamas naujas konkursas Vydmantų seniūno pareigoms eiti Pirmo puslapio

  • %PM, %25 %671 %2018 %15:%Kov

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjo konkurse į Kretingos rajono savivaldybės administracijos Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas dalyvavusio kretingiškio Bernardo Skersio apeliacinį skundą dėl šio konkurso rezultatų panaikinimo ir kovo 21 dieną priėmė sprendimą, kuriuo minėto konkurso rezultatai naikinami, o Rimvydas Šakinis netenka užimamų Vydmantų seniūno pareigų.
Savivaldybės administracijos organizuojamų konkursų, kuriuose pats dalyvauja, rezultatus B. Skersys skundžia taip pat ir teismams (apskųsti Darbėnų seniūno, Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto (kelių priežiūrai) konkursai). Ne išimtis ir 2017 metų rugpjūčio 28 dieną organizuoto Vydmantų seniūnijos seniūno konkursas, kuriame dalyvavo penki keliamus reikalavimus ir vadovavimo gebėjimo testus išlaikę kandidatai. Komisijos sprendimu konkursą laimėjo R. Šakinis, surinkęs 8 balus iš 10 galimų, antra likusi kandidatė surinko 7,2 balus, kiti trys kandidatai, tarp kurių buvo ir B. Skersys, nesurinko net mažiausio pareigoms eiti reikiamo balų skaičiaus.
Į Klaipėdos apygardos administracinį teismą B. Skersys kreipėsi praėjusių metų lapkritį, prašydamas panaikinti šio konkurso protokolą, kuriuo laimėtoju pripažintas R. Šakinis. Jis taip pat prašė panaikinti savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą, kuriuo R. Šakinis iš tuo metu užimtų Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigų nuo 2017 metų spalio 10 dienos, jam laimėjus konkursą, perkeltas į to paties A lygio ir tos pačios 12 kategorijos Vydmantų seniūno pareigas.
Vienas pagrindinių skundo motyvų – tai, kad konkursą vykdė netinkamos sudėties komisija, t. y. kad jos sudėtyje buvo tik du Vydmantų seniūnijos seniūnaičiai iš Vydmantų ir Pryšmančių seniūnaitijų, nors aptarnaujamos teritorijos seniūnaičių, vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, komisijoje turi būti ne mažiau kaip trys.
Būtina pažymėti tai, kad konkursui į Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas vykdyti komisiją iš viso sudarė septyni asmenys. Daugiau nei du Vydmantų seniūnijos seniūnaičiai į konkurso komisiją nebuvo įtraukti dėl to, jog šios, nuo 2017 m. liepos 1 d. įsteigtos, naujosios seniūnijos teritorijoje daugiau išrinktų seniūnaičių tiesiog nebuvo. Nesant seniūno daugiau seniūnaičių išrinkti nebuvo galima.
Siekiant išlaikyti teisės aktais nustatytą proporciją, dar prieš tvirtinant konkurso komisijos sudėtį, konkursą organizavę savivaldybės administracijos specialistai situaciją aptarė su Valstybės tarnybos departamento specialistais, kurie rekomendavo į komisijos sudėtį įtraukti greta esančios Kretingos (kaimiškosios) seniūnijos seniūnaitį. Kaip elgtis tokioje situacijoje, kurios visoje šalyje iki šiol nebuvo iškilusios, konsultuotasi ir su Vidaus reikalų ministerijos Viešojo valdymo politikos departamento Vietos savivaldos politikos skyriaus specialistais, kurie savivaldybės administracijai pritarė dėl tokios konkurso sudėties tvirtinimo. Todėl trečiąja seniūnaite ir dar viena komisijos nare buvo paskirta Kretingos seniūnijos Rūdaičių seniūnaitijos seniūnaitė.
Vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu ir kitais teisės aktais, konkursą valstybės tarnautojo pareigoms eiti laimi daugiausia balų, bet ne mažiau kaip 6 balus, surinkęs pretendentas, tačiau Vydmantų seniūnijos seniūno konkurse jo rezultatus apskundęs B. Skersys surinko tik 4,7 balo iš dešimties galimų.
Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pateiktą skundą, tąkart konstatavo, jog šis formalios procedūros pažeidimas dėl seniūnaičių skaičiaus komisijos sudėties nedaro jos neteisėta ir pagrindo abejoti komisijos objektyvumu nėra. Teismas 2017 m. lapkričio 30 d. sprendimu atmetė B. Skersio skundą kaip nepagrįstą nurodęs, kad šioje administracinėje byloje nėra objektyvių duomenų, kad buvo pažeista konkurso organizavimo tvarka bei pareiškėjo konstitucinė teisė lygiomis sąlygomis stoti į valstybės tarnybą ir užimti minėtas pareigas. Tokį sprendimą teismas grindė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo suformuota praktika (šio teismo 2017-10-11 nutartis administracinėje byloje Nr. eA-4970-492/2017). Tačiau Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą B. Skersys vėliau apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui ir jo skundas buvo tenkintas. Šio teismo priimtas sprendimas yra neskundžiamas.
Vydmantų seniūnijoje, pradėjus dirbti seniūnui R. Šakiniui, palyginti per trumpą laiką įvyko daug teigiamų pokyčių, atlikta gražių, svarbių darbų, kuriuos jau įvertino vietos gyventojai. Šioje situacijoje seniūnijai likus be vadovo bus nelengva tęsti suplanuotų bei pradėti naujų darbų.
Naujasis konkursas turėtų įvykti per artimiausią 1,5 mėnesio laikotarpį, tačiau būna atvejų, kai konkursų procedūros užtrunka ir ilgiau.

"Švyturio" info

Skaityti 510 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje