Savireklama

Problemas išsakė rajono vadovams Pirmo puslapio

  • %AM, %30 %490 %2018 %10:%Kov

Laima STONKUVIENĖ

Savivaldybės meras Juozas Mažeika, jo pavaduotoja Danutė Skruibienė, Administracijos direktorius Virginijus Domarkas praėjusią savaitę susitiko su Budrių bendruomenės atstovais. Šie Savivaldybėje lankėsi rajono vadovams norėdami išsakyti problemas ir prašydami padėti jas išspręsti.
Apie problemas, kurios kelia nerimą budriškiams, papasakojo bendruomenės pirmininkė Janina Lukauskienė, jos pavaduotojas Vaidas Puidokas ir bendruomenės tarybos narys Arvydas Stuopelis. Viena jų susijusi su Nausodžio žvyro karjeru. „2014 metais apleistą kolūkio laikų karjerą pradėję eksploatuoti verslininkai labai gražiai jį sutvarkė, įrengė poilsiavietę, bendruomenei teikė visokeriopą paramą. Tikėjomės, kad kitąmet, kaip numatyta, veikla bus nutraukta, tačiau sužinojome, kad bus atidarytas dar vienas karjeras, kuris bus eksploatuojamas devynerius metus. Baiminamės, kad dėl keliu važiuojančio sunkiasvorio transporto nukentės asfalto danga, o ją į Nausodį ir Budrius, mūsų žiniomis, kelininkai ketina pakloti vos 4 centimetrų storio. Tokia danga žvyru pakrautų po 40–45 tonas sveriančių sunkvežimių tikrai neatlaikys“, – kalbėjo V. Puidokas.
Rajono vadovai teigė problemą suprantantys, tačiau bet kokiu atveju ją reikia aptarti su karjerą eksploatuojančios įmonės atstovais bei kelininkais. Sutarta visiems dar kartą susitikti, išklausyti visas puses.
Budriškiai norėtų žinoti, ir kada bus pradėtas asfaltuoti kelias Raguviškiai-Budriai. V. Domarko teigimu, jau gautas bendrovės „Šiaulių plentas“, kuri yra laimėjusi konkursą keturiems Kretingos rajono žvyrkeliams tvarkyti, atsakymas, kad darbai prasidės vos tik leis oro sąlygos.
Jau ne vienerius metus Budrių bendruomenės žmonės siekia, kad prie Budrių kapinių būtų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Kad tokia būtų, jau rūpinosi šviesaus atminimo seniūnas Povilas Šližius, tačiau praėjo vos ne dešimtmetis, o niekas iš vietos nepajudėjo. „Prieš šešerius metus apie tai buvo kalba ir su dabartiniu seniūnu Broniumi Talmontu, šis pasakė, jog seniūnija tuo pasirūpins. Bet kalbos ir liko tik kalbomis“, – teigė A. Stuopelis.
Pasak V. Domarko, prie kapinių įrengti 12 vietų automobilių stovėjimo aikštelę kainuotų apie 10 tūkstančių eurų, tai nėra didelė suma, tačiau tam turi pritarti Savivaldybės taryba. „Jeigu Taryba pritars, reikalas iš vietos pajudės. Turėkite vilties“, – sakė V. Domarkas. O J. Mažeika budriškius paragino pagalbos paprašyti Nausodyje naftos gręžinį eksploatuojančios bendrovės, tuo labiau, kad naftininkai kažkada prie šios problemos sprendimo ketino prisidėti.
Šį pavasarį Budrių bendruomenė planuoja oficialiai atidengti paminklinį ženklą politiniams veikėjams Vladui ir Vytautui Mongirdams, gimusiems Mišučių dvare, ši vietovė šiuo metu yra Budrių bendruomenės teritorijoje. „Atminimo ženklą ketiname atidengti per V. J. Mongirdo gimtadienį, gegužės 6 dieną. Viską padarome patys, norėtume, kad per ceremoniją grotų meno mokyklos mokiniai, bet tam reikia pinigų. Gal Savivaldybė čia mums galėtų padėti, nes seniūnas teigia, jog lėšų nėra. Ne sau prašome, o dėl žmonių, kad renginys būtų kitoks, iškilmingesnis“, – kalbėjo J. Lukauskienė.
Ir J. Mažeikos, ir V. Domarko nuomone, tokiu atveju pirmiausiai reikia galvoti apie galimybę. „Pompastikos nereikia, tuo labiau, kad neaišku, kiek žmonių dalyvaus. Gal užtektų kokios kapelos? Reikėtų susėsti su seniūnu ir viską aptarti“, – patarė rajono vadovai.
Dar Budrių bendruomenės atstovai prašė asfalto naujai įrengtai krepšinio aikštelei. „Pernai Nausodyje atidarėme vaikų žaidimų aikštelę, kurioje yra ir vieta krepšiniui žaisti. Viršutinį krepšinio aikštelės sluoksnį, verslininkams padedant, esame išpylę, reikia asfalto“, – pasakojo.
Meras ir Administracijos direktorius pritarė, kad kiekvieną pradėtą darbą reikia baigti, tad ir aikštelė turėtų būti paklota asfaltu. „Tegul tai bus mano galvos skausmas, – sakė J. Mažeika.

Skaityti 519 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje