Savireklama

Dvi mokyklos vėl bus nežinioje Pirmo puslapio

  • %AM, %30 %496 %2018 %10:%Kov

Kęstutis GABŠYS

Pirmadienį posėdžiavęs Savivaldybės tarybos Ekonominės plėtros ir vietinio ūkio komitetas, analizuodamas artimiausiam Tarybos posėdžiui parengtus sprendimo projektus, netikėtai vėl iškėlė Kalniškių ir Piliakalnio mokyklų uždarymo klausimą. Komiteto nariai siūlo Tarybai nuo ateinančių mokslo metų neleisti Kalniškių skyriui formuoti nė vienos klasės, o Piliakalnio skyriui – 5–8 klasių. Jei kolegos Tarybos nariai tokiam komiteto siūlymui pritartų, po mėnesio neišvengiamai būtų teikiamas sprendimo projektas dėl minėtų ugdymo įstaigų reorganizacijos.
Savivaldybės Švietimo skyrius parengė ir Tarybai teikė tvirtinti rutininį Tarybos sprendimo projektą, kuriuo yra nustatomi limitai, kiek įvairių klasių komplektų artimiausiais mokslo metais formuos viena ar kita ugdymo įstaiga. Taip pat yra nustatomas maksimalus vaikų skaičius visose klasėse. Švietimo skyrius prognozuoja, kad ateinančiais mokslo metais Kalniškių pradinio ugdymo skyriuje turėtų mokytis 6 mokiniai.
Tarybos narys Konstantinas Skierus prieštaravo tokiam siūlymui ir ragino savo kolegas drąsiai ir ryžtingai išspręsti šį klausimą. „Prieš porą metų įvairūs žmonės mus tikino, kad Kalniškių pradinio ugdymo skyriuje vaikų skaičius išaugs iki 32. Kaip matome, to neįvyko. Manau, mums būtina priimti ryžtingus sprendimus“, – agitavo Tarybos narys. Šiai idėjai pritarė ir jo kolega Vytautas Ročys. Jo nuomone, nesutvarkius akivaizdžiai neefektyviai veikiančių Kalniškių ir Piliakalnio skyrių, sunku efektyvumo reikalauti ir iš kitų rajono ugdymo įstaigų.
Administracijos direktorius Virginijus Domarkas Komiteto nariams priminė, kad panašių sprendimų reikalauja ir Piliakalnio skyrius. „Ekonominiu požiūriu 5–8 klasių komplektų formavimas Piliakalnio ugdymo skyriuje yra dar nuostolingesnis, kadangi vyresnėse klasėse yra dalykinis mokymas ir mokytojų važinėjimas yra pakankamai brangus“, – kalbėjo Administracijos direktorius.
Komiteto nariai abiem siūlymams pritarė, todėl teikiamame sprendimo projekte siūlo pataisą, kuria artėjančiais mokslo metais Kalniškių pradinio ugdymo skyriuje būtų neleidžiama formuoti nė vieno klasių komplekto, o Piliakalnio ugdymo skyriuje liktų tik pradinio ugdymo klasės. Šią Ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto idėją turės apsvarstyti ir kiti komitetai bei balsuoti Taryba. Jei tokiems siūlymams būtų pritarta, balandžio mėnesio posėdyje būtų teikiami sprendimai dėl minėtų ugdymo įstaigų reorganizacijos. Būtų panaikintas Kalniškių pradinio ugdymo skyrius, o Piliakalnio pagrindinio ugdymo skyrius taptų pradinio ugdymo skyriumi.

Skaityti 716 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Kovas 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje